Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Gerçekten Yararlı mı Zaralı mı ?

Toplumuz tarafın uzun yıllardır sigara tüketimi yapılmaktadır. Tütün üretimi de aynı şekilde ülkemizde yaygın olarak yapılmaktadır.

 Tütün üretimi de aynı şekilde ülkemizde yaygın olarak yapılmaktadır. Devlet politikaları içerisinde bazen kota uygulaması getirilerek üretimi azaltılmaya çalışılan tütün yaygın olarak üretilmeye devam edilmektedir. Tekelin özelleştirilmesinden sonra tüccarlar tarafından üreticinin elinde bulunan tütünler satın alınmaktadır.
Geçmiş dönemlerde olduğu kadar getirisi yüksek olmamaktadır. Fakat son yıllarda yapılan destekleme alımları ile tekrar tütün üretimi artmaya başlamıştır. Bunun yanında sigara tüketimi de toplumumuz tarafından aynı hızda tüketilmeye devam etmektedir. Sigarayı bırak şeklinde kampanyalar düzenlenmekte ve kamu spotları ile sigaranın kullanımı azaltılmaya çalışılmaktadır. Gerekli yasal düzenlemeler ile birçok alanda sigara kullanımı kısıtlanmıştır.Özelikle toplu kullanım alanlarında sigara yasaklanmış ve dumansız hava sahası oluşturulmak istenmiştir. Maddi olarak ağır cezalar verilerek yasakların uyulması istenmektedir. Toplumun geneline bakıldığında bu yasaklara uyulduğu görülmektedir. Fakat uzun yıllar sigara ile yaşamış olan bir insana sigarayı bırak demek biraz yersiz olacaktır. Bu tarzda olan sigara tiryakileri artık tütün ve nikotinin esiri olmuştur. Tiryakilere yeni alternatifler sunularak bu alışkanlıklarının zararları azaltılmalıdır. Tamda bu noktada elektronik sigara devreye girmektedir. İçerisinde konulan doğal özlü sıvılar ile gerçek sigaradan alınan tadı vermektedir. Elektronik sigara kullanım şekli olarak basit bir cihazdır. Normal sigaradan aldığınız nikotin tadı sizlere sunulmaktadır. Kullanım alanı olarak Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır kullanılan elektronik sigara artık ülkemizde de kullanılmaktadırRahatlıkla sanal satış yapansitelerin elektronik sigara vip satışı bölümlerinden bulabilirsiniz. Elektronik sigara vip ile rahatlıkla normal sigaranın zararlarından kurtulabilirsiniz. Sizler elektronik sigarayı kullanmaya başladığınızda, diğer tiryakilere rahatlıkla sigarayı bırak diyebilirsiniz. Psikolojik olarak rahatlamanızı sağlayar ve kesinlikle etrafınıza zarar vermez. Elektronik sigara duman çıkarmaz ve etrafınızda bulunan kişilerin rahtsızlık duymasını engeller. 

Ek Resimler

Bu içerik 14.09.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 2303 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4