Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Neden Elektronik Sigara Kullanmalısınız?

Normal sigara kullanıcıları için hayat gittikçe daha kötüye gidiyor. Gerek kapalı alan yasakları olsun gerek sigara fiyatlarında ki zararlar olsun gerekse gün geçtikçe daha çok bilgilendirildiğimiz sigaranın zararları olsun hepimizi sigarayı bırakma kararına itiyor. Sigarayı bırakmak kesinlikle çok iyi bir karar olacaktır. Nikotin eksikliği bir türlü giderebiliyor ama sigaranın o el alışkanlığı ve duman alışkanlığı kısmının yarattığı boşluğu doldurmak ne yazık ki çok zor oluyor.

Sigarayı bırakabilmek için nikotin bantları, nikotin sakızları, çeşitli haplar ve ilaçlar piyasa da üretilip bizlerin hizmetine sunulmaktadır. Bu ilaçlar nikotin isteğini kesse dahi aslında sigaranın en çok bağımlılık yapan kısmı için yetersiz kalıyorlar. Duman hissi ve el alışkanlığı ihtiyacını karşılayamadıkları için çok başarılı olamıyorlar ne yazık ki. Bir de yeni bir seçeneğimiz var elektronik sigara adı ile adlandırılan. Kimileri için gereksizi kimileri içim mucizevi olan bu ürünü sizler için biraz daha tanıtacağım.

Elektronik Sigaranın Özellikleri Nelerdir Ve Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Elektronik sigara likitlerinin içinde gliserin, sıvı nikotin ve gıda aroması bulunmaktadır. Bu gıda aroması farklı seçeneklerde olup dilediğinizi kullanarak dumanınızın farklı aromalarda olmasını sağlayabilirsiniz. Elektronik sigaranın iyi yanı normal sigara gibi kül, küllük gereksinimi duymaması ve o pis kokusunun ne elinize ne ağzınıza ne de üstünüze sinmesi söz konusu değildir. Yanınızda ki inşaların rahatsız olmayacağını da söylemeliyim. Normal sigaraya göre zararları çok çok az olan elektronik sigara, fiyatı ile de bizleri avantajlı konuma getiriyor. Normal bir sigara kullanıcısının hele şu son sigara zamlarından sonra aylık sigara parasının yaklaşık 3de 1i fiyatına elektronik sigara alabilirsiniz. Uzun kullanımı düşünülünce normal sigaradan daha hesaplı olduğunu anlamışsınızdır.

Şayet alanlar için elektronik sigaranın bakımı hakkında birkaç bilgi vereceğim. Pillerin bağlantı noktalarında birikebilecek olan likit kalıntılarını alkole batırılmış bir pamuk çubukla temizleyebilirsiniz. Diğer kısımları ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra iyice kurumasını bekledikten sonra tekrar kullanıma başlayabilirsiniz.

 

 

Bu içerik 05.01.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 733 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4