Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Hakkında Bilinmeyenler

Elektronik Sigara Hakkında Bilinmeyenler

Elektronik sigara hakkında doğru bilinen birçok yanlış bulunmaktadır. Genelde elektronik sigara zararlı mı? sorusu oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Şöyle izah etmek gerekirse; sigara içen bir kişinin aldığı zehirden çok daha az miktarda zararlı madde içermektedir. Eğer sigara kullanmayan bir kişi elektronik sigaraya başladıysa tabii ki bu kişi için elektronik sigara zararlıdır. Fakat yoğun bir şekilde sigara tüketen bir kişinin sigarayı bırakma isteği doğrultusunda elektronik sigaraya başladıysa bu durumda eskisinden daha az zarar görüyor anlamına gelmektedir.

Elektronik Sigara Kullanması Gerekenler

Öncelikle elektronik sigaranın da nikotin içerdiği unutulmamalıdır. Bu nedenle de sigaradan uzak durulması kadar elektronik sigaradan da uzak durulması gerekmektedir. Belirli bir süre, sigarayı bırakana kadar kullanılması yeterli olacaktır. Elektronik sigara nın zararlı olan belirli maddeleri likitlerinde mevcuttur.

      18 yaşından küçükler

      Sigara kullanmayanların kullanması önerilmemektedir. Elektronik sigara, sigarayı bırakma unsuru olarak kullanılmalı ve zaman içerisinde de bırakılması önerilmektedir.

      Elektronik sigara likiti ve nikotin gibi maddelere alerjileri olanların kullanmaması gerekmektedir.

      Hamilelerin ve emziren annelerin elektronik sigara kullanmaması uzmanlar tarafından belirtilmiştir.

      Kalp damar gibi rahatsızlıkları olanların sigaradan da elektronik sigaradan da uzak durması gerekecektir.

Resim

Neden Elektronik Sigara Tercih Edilmelidir?

Elektronik sigara, sigara bağımlılarının kullandığı bir üründür. Bu ürün içerisinde mekanizma bulunmaktadır. Bu mekanizma sayesinde içerisine konulan likit ve aromalardan nefes çekilerek adeta sigara içiyor hissi vermektedir. Bunun yanı sıra çıkarttığı buhar da sigara dumanı hissi yaşatmaktadır. Bu nedenle elektronik sigara kullanımı oldukça önemlidir. Doğru ve yeterli olarak kullanıldığında oldukça faydalı olacaktır. Elektronik sigara fiyatı, normalde içilen sigara tutarından daha uygundur. Böylelikle elektronik sigara içerek çok daha uygun maliyetler ödemek mümkündür. Ayrıca ilk alındığında verilen maliyet kendisini amorti etmektedir. İçerisindeki likitler sayesinde farklı deneyimler yaşamak mümkündür.

Elektronik Sigara Likitleri

Likitler mekanizmanın içerisine yerleştirilmektedir. Elektronik sigara likit leri içerisinde belirli miktarda nikotin de bulunmaktadır. Bu sayede sigaradan alınan nikotin kadar olmasa da yerine geçebilecek kadar bu maddeden kullanılmaktadır. Ayrıca birbirinden farklı tatlar ve aromalar sayesinde elektronik sigara içerken oldukça haz alabilmek mümkün olacaktır. Likitlerin içerisinde damak tadına uygun olan esanslar bulunmaktadır. Bunlar genel olarak meyveli aromalar olarak dikkat çekmektedir. Özellikle de elmalı likitler en fazla satılan likitler olarak göze çarpmaktadır. Bunun yanı sıra şeftali ve muz aromalı elektronik sigara likitleri de tiryakilerin hoşuna giden tropikal tatlar arasında yerini almaktadır. Aynı zamanda Hindistan cevizinin yaydığı o mistik koku ve aroma sayesinde elektronik sigaradan zevk alabilmek daha da mümkün hale gelmektedir.

Elektronik Sigaranın Öne Çıkan Markaları

Bilindiği üzere elektronik sigaranın birçok farklı markası ve çeşidi bulunmaktadır. Bu markalardan piyasada en çok rağbet görenleri ise; Dekang, Natura, Halo, Joyetech olarak söylenebilmektedir. Birbirinden farklı modelleri ve çeşitleri ile güvenilir elektronik sigara markalarıdır.

Ek Resimler

Bu içerik 13.01.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 4769 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4