Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigara bırakmaya teşvik eden elektronik sigaraları kullanırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Önemli noktalara dikkat edilmemesi durumunda hem sağlık sorunları hem de maddi problemler ortaya çıkacaktır. Elektronik sigara likitleri kullanılırken belli kriterler dikkate alınmalıdır. Elektronik sigaraların iç ekipmanlarının bakımı sorunsuz kullanımlarında oldukça önem taşımaktadır. Elektronik sigaralar likit, pil, atomizer ve kartuş gibi bölümlerden oluşmaktadır. Likitlerinin değişimi, iç alanlarının temizliği özenle, belirli periyotlarda yapılmalıdır.

Likitler Keskin Aromalardan Oluşmamalı

Elektronik sigara likiti seçilirken keskin aromalardan uzak durulmalıdır. Elektronik sigara nın markası ve modeline uygun likit seçilmesi gerekmektedir. Elektronik sigaraların atomizerlerinin kullanım sıklığı da önem taşımaktadır. Haftaya ya da iki haftada bir olmak üzere atomizerlerin değiştirilmesi gerekmekte. Mevcut atomizerlerin temizlenmemesi yanıklara neden olabilir. Yanık bir atomizer aromayı da yakarak kötü koku oluşmasına neden olabilir. Yoğun ve güçlü buhar veren elektronik sigaraları kullanırken araç kullanılmaması gerekir.  

Trafikte Elektronik Sigara Kullanımı

 Yoğun duman veren cihazlar araç kullanırken görüşü de ciddi anlamda azaltmaktadır. Trafik kazasına sebebiyet vermemek için sigaraların trafik dışında kullanılması gerekmekte. Elektronik sigaraların bir önemli yönü de likitlerde nikotin seviyesinin dilenilen seviyede ayarlanabilmesi. Elektronik sigara likit fiyatları da piyasaya uygundur. Aşırı nikotin titreme, tansiyon düşüklüğü ile kendini göstermektedir. Elektronik sigaraya yeni başlanma durumunda uygun likit tercihi yapılması gerekir. Normal sigara bağımlılığını sonlandırmak için de elektronik sigara kullanılabilir.

Elektronik Sigarada Nikotin Seviyesinin Önemi

Yeterli nikotin seviyesinden başlanarak, nikotin seviyesi gitgide düşürülebilir. Elektronik sigara kullanırken sürekli aynı likiti kullanmak da olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bir tür likit uzun zamandır kullanılıyorsa tat alma duyusu da olumsuz şekilde etkilenebilir. Sürekli tatlı aromalar, meyve aromalarının kullanımı da elektronik sigara kullanırken sorunlara neden olabilir. Elektronik sigara likit nasıl kullanılır diyenler için cihazlara monte edilmesi gerektiğini belirtelim. Yenilen tatlılardan yeterince tat almamaya, damak tadının değişmesine de neden olabilir. Elektronik sigara özelliklerine baktığımızda likit, kartuş ile çalıştığını görmekteyiz. Ayda ya da iki ayda bir likitin değiştirilmesi gerekir.               

Bu içerik 29.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 484 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4