Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara lar Hakkında

Dünya genelinde sigara bağımlılığı çok küçük yaşlara düşmüştür. Sağlık açısından oldukça tehlikeli olan sigara bağımlılığı, bırakması kolay bir bağımlılık değildir. Bu nedenle sigara bağımlığını bırakmak isteyen birçok kişi bazı yöntemler denemektedir. Özellikle sigarayı bıraktırmaya yardımcı olan ilaç gibi ürünler sigarayı bırakmakta zorlanan kişilere yardımcı olmaktadır. Sigarayı bıraktırmak için geliştirilen teknolojik cihazların başında elektronik sigara ürünleri gelmektedir. Elektronik sigaralar oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.
Resim

Kalem şeklinde dizayn edilen bu cihazlar, kolay taşınması ve pratik kullanımı nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Elektronik sigaralar normal tütün ürünlerine göre daha az zararlıdır. Normal tütün ürünleri içerisinde insan sağlığını olumsuz etkileyen ve kansere neden olan zararlı maddeler bulunmaktadır. E-sigara ise sadece özel bir likit ile çalışmaktadır. Bu likit sayesinde kişiler içerdiği nikotin miktarını ayarlama şansına sahiptir. Üstelik normal tütün ürünleri gibi çok sayıda zararlı madde bulunmamaktadır.

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara içerisinde hiç nikotin olmayan likitlerde bulunmaktadır. Üstelik normal tütün ürünlerinin dışarı salgıladığı dumanın içerisinde de çevre sağlığını olumsu etkileyecek unsurlar bulunmaktadır. Bu da çevrenizdeki insanlarında sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Fakat elektronik sigaralar çevreye sadece su buharı salgılamaktadır. Böylece çevrenizdeki kişiler zararlı dumanlı solumak zorunda kalmamaktadır.

Elektronik Sigara Ürünleri

Elektronik sigaralar dünya genelinde yaygın olarak satılmaktadır. Giderek yaygınlaşan bu ürünler, kalem şeklinde ve küçük olarak dizayn edilmektedir. Böylece cebinizde dahi kolayca taşıyabilirsiniz. Bu elektronik sigaraların en önemli parçaları likitleridir. Likitler ayrı olarak satılmaktadır ve içerisindeki nikotin miktarı değişmektedir. Sigarayı bırakmada büyük faydaları dokunmaktadır.

Sigarayı bu cihazları kullanarak bırakacaksanız likit seçimine önem vermelisiniz. Likitlerin içerisinde bulunan nikotin miktarı giderek azaltılmalı, sigara bağımlılığından kurtulmak için en fazla 3 ay içerisinde sıfır nikotin içeren likitleri kullanmaya başlamalısınız.

Likit seçimi oldukça önemlidir. Çünkü piyasada sahte likitler bulunmaktadır.  E-sigara likitinin orijinal olduğunu anlamanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle satın aldığınız yere dikkat etmelisiniz. El altından satılan likitler son derece zararlı olduğundan sadece orijinal likitleri kullanmaya özen göstermeni gerekmektedir.

Ek Resimler

Bu içerik 02.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2117 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4