Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigaranın Çeşitleri

E sigara çeşitleri pek çok faktöre göre sıralanmaktadır. Bu kategoriler renkleri, malzemesi, atomizer tipi, şarj süresi, şarj kapasitesi ve şarj şekli gibi faktörlerdir. Renkleri genellikle alt sınıflarda sadece siyah, orta sınıflarda kırmızı beyaz siyah gibi çeşitleri bulunmaktadır. Malzeme olarak, en üst sınıflarda ise gümüş görünümlü paslanmaz çelik, gümüş veya altın kaplama olarak üretilebilmektedir. Şarj süresi alt sınıf ürünlerde 1-1.5 saat gibi sürelerde seyrederken, yüksek kaliteli olan ürünlerde ise 4-5 saate kadar çıkabilmektedir. Şarj şekli usb kablo veya pil vasıtasıyla yapılabilmektedir. Bazı orta sınıf ürünlerde ürüne gerçek sigara görünümü verilmiş olup ön kısmında duman çekilirken bile yanan ateşe, led ışıklarıyla aynı görünüm verilmiştir.

E Sigara Fiyatları

Yukarıda saydığımız faktörlere göre e sigara fiyatları artabilmekte veya azalabilmektedir. Bu fiyatlar 50 TL ile 500 TL arasında değişkenlik gösterir. Örneğin; En pahalı ürünlerden birisi fiyatını belirlerken tasarımını farklılaştırarak ürünün yapı maddesini çelik veya herhangi bir başka metalden değil, gümüşten tasarlamıştır.

Yüksek fiyatlı ürünlerde ekstradan kısa devre koruması, şarj pili koruma özelliği de bulunmaktadır. Ayrıyeten buharlaştırma sisteminin her seferinde tümüyle değiştirilmesi yerine sadece buharlaştırma kafası değiştirilerek kullanım sağlanmaktadır. Yüksek fiyatlı ürünlerde geçmiş kullanım istatistiklerinin bilgisayarlarda görüntülenebildiği modelleri bulunmakta, bu özelliğiyle sigarayı gerçekten bırakmak isteyen insanları cezbetmektedir.

Orta sınıftaki ürünler genellikle USB ile şarj edilmektedir ve yapısı paslanmaz çeliktendir. Bu ürün sınıfında bazı ürünler likit seviyesini şeffaf pencereleri sayesinde gösterirken bazıları da led ışıkları ile likit seviyesini belli etmektedir.

Ucuz denilebilecek ürünlerde ise elektronik sigara şarj süresi sınırlı, pil ömrü kısa, ürünün ağırlığı diğerlerine göre fazla, renk seçeneği de tek renk olarak ve genellikle siyah renk belirlenmiştir. E sigaranın aromasını tercih edebildiğiniz gibi içine koyulan likit miktarında da kabın büyüklüğüne miligram seviyesini ihtiyacınıza yetecek kadar nikotine göre satın almış olursunuz. Elektronik sigaraların bu özelliği sigarayı bırakma aşamasında en faydalı olan etmendir. Ancak sigarayı bırakma konusundaki daha da önemli olan sigarayı bırakmak isteyen kişinin bu konudaki kararlılığıdır.

Bu içerik 17.08.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 356 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4