Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigaraya Bakış Açısı

Elektronik Sigaraya Bakış Açısı

Genel olarak toplum araştırmaktan çok ön yargıları ile hareket etmektedir. Bu nedenle toplumda devamlı olarak elektronik sigara zararlı mı? konusu dolaşmaktadır. Elektronik sigara yapay bir sigara taklididir. Pil ile çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Şık bir tutuş ve kavrayış yapısı mevcuttur. Sigara kadar büyük zararları bulunmamaktadır. Ayrıca kötü bir koku çıkarmak yerine aromatik elektronik sigara likitlerinin kokularını salmaktadır. Bu nedenle de çoğu insan tarafından sigarayı bırakmak için en uygun yöntem olarak kullanılmaktadır.

Elektronik Sigaranın Bölümleri

Elektronik sigara tam bir sigaranın simülasyonu olarak adlandırılabilmektedir. Elektronik sigara mekanizması içerisinde 3 ana bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerden biri mekanizmanın çalışmasını sağlayan ve yeterli enerjiyi ortaya çıkartan pillerdir. Bunun dışında piller ile sağlanan enerjinin likidin ısınması ve buhar çıkartmasını sağlayan atomizer kısmı bulunmaktadır. Bir de son olarak atomizere likit takılmasını sağlayan kartuş kısmı bulunmaktadır. Bu 3 ana bölümün birbirini çalıştırabilmesi sonucunda elektronik sigara devreye girmektedir. Artık nefes çekildiğinde içerisinden aromatik nikotin tadı gelebilecektir. Ayrıca ısınan ve buharlaşan likit duman gibi bir salmaktadır. Bu buhar pasif içicileri etkilemeyecek ve kötü koku salmayacaktır.

Elektronik Sigaranın Temizlik İşlemleri

Uzun ömürlü elektronik sigaranın olabilmesi için çeşitli bakımlardan geçmesi gerekmektedir. Bunu herkes kendisi yapabilir ve böylece elektronik sigaranın ömrünü uzatabilir. Elektronik sigaranın bakımı için yapılması en önemli olan nokta pillerin bakımıdır. Özellikle de pillerin devamlı sabit kalması neticesinde likit kalıntıları birikebilecektir. Bunun önlenebilmesi için de mutlaka alkole batırılmış veya kuru olan pamuk yardımı ile temizlemek önemlidir. Bu aşamada su kullanılmamalıdır. Sadece atomizer ve kartuş bölümlerini haftada bir kez çok sıcak olmayan bir su yardımı ile yıkamak mümkündür. İyice kurumadan mekanizma geri yerleştirilmemelidir.

Elektronik Sigaranın Bakım İşlemleri

Elektronik sigaranın temizleme işlemlerinin yanı sıra bakım işlemleri de oldukça önemlidir. Özellikle de pillerin mutlaka şarj edilebilir pillerden seçilmesi ve şarj olduğu anda bataryadan çıkartılması gerekmektedir. Aksi halde pillerin ömrü kısalacak ve elektronik sigaraya zarar verecektir. Elektronik sigaranın bakımının geldiğini anlamak için alınan nefesin kontrol edilmesi gereklidir. Eğer nefes çekildiğinde buhar çok az geliyorsa veya likit olduğu halde tadı tam alınamıyorsa o halde bir tıkanıklık söz konusu demektir. Böyle bir durumda elektronik sigaranın son kullanma tarihi bitmiş demektir veya tam olarak kurumamış demektir. Likit doldurmadan 5-6 kez çalıştırmak sorunu çözecektir.

Elektronik Sigarada Dev Markalar

Her üründe olduğu gibi elektronik sigaralarda da önemli markalar tercih edilmektedir. Bu markalar dünya çapında olan; Dekang, Natura, Halo, Joyetech markaları olarak sıralanmaktadır. Tüm elektronik sigara kullananlar bu markaları bilmektedir. Elektronik sigara markalarını iyi tercih etmeli ve böylece kaliteli ürünlere kavuşabilmek sağlanabilmelidir. Aksi halde kısa sürede bozulan ve garantisi olmayan ürünler sıkıntı yaratabilecektir.

Ek Resimler

Bu içerik 29.01.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 2151 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4