Yükleniyor..
Menü

İnsanlar Neden Sigara Kullanır?

Sigara kullanımı farklı nedenlerden dolayı insanların streslerini attığı ve rahatladığını düşündüğü bir kaynak olarak görülmüştür. Her nedense insanlar bağımlılıklarının asıl nedenini içerisinde bulunan nikotine bağlasalar da bu doğru değildir. Bu durumun gerçek nedeni ise tamamen psikolojiktir. Çünkü insan kendilerine çözüm olarak depresyon ya da yalnızlık anlarında sigaraya yönelirler. Bu bakımdan da sigara vazgeçilmez bir durum halini alır.

Elektronik Sigara Modelleri

Elektronik sigara son zamanların sıkça kullanılan bir kavramı haline gelmiştir. Türkiye’ ye aşağı yukarı 2008 -2009 civarı giriş yapıp hızla yayılan elektronik sigara cihaz özelliği taşımaktadır. Normal sigaradan farklı olarak duman yerine buhar veren cihaz likit ile çalışmaktadır. Elektronik sigara cihazının ortaya çıkışı ise tamamen sigarayı bıraktırma hedefli olarak geldiği bilinmektedir. Kişiye sigara içiyormuş hissi verdiğinden dolayı normal sigara kullananların bu sigaraya yönelmesini amaçlanmıştır. Elektronik sigaranın içerisindeki likitlerde bulunan nikotin ise bu hissi kuvvetlendirerek tercih nedenini arttırmaktadır.  

Elektronik Sigaranın Zararları Var Mıdır?

Hemen hemen herkesin bildiği gibi sigara kendi başına insan sağlığına zararlı bir unsurdur. Bu durumun olumsuzluklarını ortadan kaldırmak için piyasaya sürülmüş olan elektronik sigara cihazı içerisindeki nikotinden dolayı tam olarak istenilen bıraktırma yüzdesine sahip değildir. Kişi elektronik sigaranın içerisindeki nikotini sıfırlamak için önce kendine uygun seviyeden başlamaktadır. Zamanla bu seviye düşürülmektedir. Ancak elektronik sigaranın yüzde yüz zararsız olduğunu söylemek mümkün değildir. Ayrıca elektronik sigaralar adından da anlaşılacağı gibi elektronik özellik taşıdığı için dikkatli kullanılması gereklidir. Bu nedenle de özellikle cepte ya da kapalı bir yerde taşınması ve bulundurulması güvenliğiniz için tavsiye edilmemektedir.

Elektronik Sigaranın Faydaları Var Mıdır?

Şık görünümü ve yapısı ile dikkat çekmekte olan elektronik sigaralar ateşleme özelliğine sahip olmadığı için yangın çıkarma olasılığı düşüktür. Bu bakımdan normal sigaraya göre avantaj sağlamaktadır. Elektronik sigara dumansız olduğu için etrafa da bir zarar vermemektedir. Bu yolla pasif içicileri duman ile rahatsız etme gibi bir negatif özelliğe sahip değildir. Kanserojen içermediğinden de normal sigaradan büyük farklılık gösterir. http://www.elektroniksigaravip.org üzerinden siparişte bulunabilirsiniz.

Bu içerik 29.03.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 233 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4