Yükleniyor..
Menü

iQos Elektronik Sigara Nedir Nasıl Kullanılır Türkiye de Ne Zaman Satılacak

Yorumları oku (7)

Marlboro nın üretici Phillip Morris International, ın ürettiği tütün tabanlı buharlaştırıcı iqos elektronik sigara Dünyada ve Ülkemizde satışa sunuluyor. Cihazda tüp şeklinde tütün kapsülleri kullanılması ve tütünden vazgeçmeyen firma için büyük eksi olarak görünüyor.

Tütün devi tarafından 21 Kasım 2014 de Nagoya, Japonyada bulunan fuarda tanıtılan cihaz ayrıca  İtalyada satışa sunulmuştu. Bu iki test pazarı şirketi IQOS'un, indirgenmiş riskli ürün piyasasında hali hazırda popüler olan elektronik sigara ile gerçekten rekabet edebilecek olup olmadıklarına dair bir fikir vermiştir. Phillip Morris CEO'su André Calantzopoulos, şirketin "yıllar boyu en büyük büyüme fırsatı" olduğuna inanıyor. Gümrük Mevzuatında Mart 2017 ortalarında yapılan değişiklik ile iQos eletkronik sigaranın resmi ithalatı serbest bırakılmış olup, cihaz yakında 2017 yılı içerisinde Türkiye piyasasında satışa sunulacaktır.

Resim

IQOS elektronik  sigara, ikinci nesil buharlaştırıcıya çok benziyor ancak işlevselliği açısından modern elektronik sigaralardan farklı durumdadır. Seviyesinikendiniz belirlediğiniz nikotin içeren e-likit yerine, yüksek sıcaklıklarda ısıtılan ama yakılmayan küçük Marlboro sigarası şeklindeki gerçek tütün kullanılır. "HeatSticks" olarak adlandırılan minyatür sigaralar, IQOS elektronik ısıtma cihazına yerleştirilir ve Marlboro ismi yazılı olan filtre dışarıda bırakılır. Tütün sigarası normal şartlarda yakıldığında 800 dereceye ısı üretiyor, ancak IQOS tütünü 350 dereceye kadar ısıtıyor ve ağızınızda tütünden aromalı buhar çıkıyor.
Ancak tütün içerisindeki zararlı maddelerin pekçoğu yine iç organlarınıza nüfuz ediyor. Bunun yanında çok cılız duman ve aromayı his konusunda çok zayıf kalan ürün ayrıca sürekli çok cabuk tükenen maliyetli mini sigaraları olumsuz yönleri olarak göze çarpıyor.

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 14.03.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 980 kez okundu.

Yorumlar (7)

  • Ben 1 yılı aşkın zamandır kullanıyorum. Hiç kokmuyor. Ağzınızda sigara tadı var ama kokusu yok. Tek dezavantajı her sigaradan sonra 5 dakika beklemek zorunda kalmak. Bence mükemmel bir ürün. Ama normal sigaranın üstüne bir tane yakarsanız hiç tadını alamıyorsunuz. Tavsiyem ilk denemenizi sabah günün ilk sigarası olarak denemeniz.

  • Türkiyede nasıl bulabiliriz?

  • Merak ediyorum bu cihazla ilgilide sürekli sağlıksız yada iqos patladı haberleri yapılır mı? :))))

  • Patlasa da philip morris gibi bir firma hakkında kolay kolay kimse kötü reklam yapamaz.

  • Cihaz türkiye de satışa sunulduktan sonra izleyin haberleri, o elektronik sigara ya zararlı diyen satılmış doktolar iqos u nasıl övecekler, neden mi? Nedeni belli pmı, rant, tekel olma isteği vs. :) bu ürün sigaranın aynısıdır, tütün kullanılıyor en az sigara kadar zararlıdır.

  • Kağıdın filtrenin bir önemi yok yani. İyi madem. Herkes kafasına göre konuşsun.

  • Tütün kullanılıyor gerek yok ,sigaranın aynısı ve minik minik tütün sigaralarını ısıtıyor,onlar çok çabuk biter bence, ama çabalarını tebrik ederim ancak yine olmamış :)

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4