Yükleniyor..
Menü

Joyetech Elektronik Sigara ve Sigara Bırakma Süreci

JoyeTech Elektronik Sigaralar

Sigaranın sağlığa zararlı olduğu alanların listesi günden güne artmaktadır. Sigaranın zararlarından her yeni kanıtlanan madde, sigara bırakma girişimlerine neden olmaktadır. Pek çok kişi için bu girişim başarısızlık ile sonuçlanmaktadır. Aslında her sigara içicisi mutlaka sigarayı bırakmak istemektedir. Ancak bu o kadar da kolay değildir. Çünkü sigara diğer bağımlılık yapan maddelerden daha fazla bağımsızlık yaratır. Bunda her yerden alınabilecek olmasının da etkisi mutlaka vardır.
Sigara satışını ya da üretimini durduramayacağımıza göre sigarayı bırakma yöntemlerini denemekteyiz halk olarak. Artık başarısızlık ile sonuçlanan sigarayı bırakma girişimleri olmayacak. Çünkü artık JoyeTech elektronik sigara var!

 

JoyeTech Elektronik Sigara Neden Alınmalı?

Sigara bırakma sürecinde ilk 3 ay çok zordur.

Aslında sigaranın bileşenlerinden olan nikotin bağımlılığını aşmak sadece 72 saat sürer. Oysa davranış modeli olarak, kişinin kendini sigara içen bir kişi olarak benimsemesi 3 ayda ancak atlatıla-bilen bir psikolojik durumdur. Yani sigarayı bırakmak değil ama alışkanlığı bırakmak ve benlik bilincinin sigara içmeyen bir kişi olarak örülmesidir zor olan.

İşte bu noktada joyetech elektronik sigaralar son derece faydalıdır. JoyeTech ile sadece 3 ayda sigara bırakılabilir. Uygun bilişsel programı uygulayarak yaşanan 3 ay sigarayı bırakmayı sağlayacaktır.

Öncelikle elektronik sigara kullanıldığı dönem içinde asla gerçek sigara içilmemelidir. Bu süreçte kan ve akciğerler nikotinden arınacak ve vücut nikotin istemeyecektir.

İkinci olarak sigara içen kişi imajını, kişi kendi benliğinde değiştirmelidir. Bunun için de bazı hobiler ya da yeni öğrenilen uğraşlar, yeni geliştirilmeye çalışılan beceriler faydalı olacaktır.

Resim

 

Sigara Bırakırken

En önemli nokta özellikle ilk 72 saat içinde asla sigara içmemektir. Ancak bu 72 saat sonrasında da sigara asla içilmemelidir. Bu noktadan sonra ilgilenilmasi gereken nokta imajdır.

Bu sürenin sonunda kişinin ihtiyacı psikolojiktir. Zaten vücudun ihtiyacı olan şey nikotin değil, sigara içen kişi imajını devam ettirmek yani benliğinde var olan kendi imajını sürdürmektir. Bu imaj da elinde tuttuğu JoyeTech elektronik sigara ile devam edebilir.

Bu süreçte artık kişinin kendi benliğindeki varlık bilincini değiştirmek gerekmektedir. Bu da zamanla gerçekleşebilecek bir duygusal durumdur ve sosyal çevre değişiklikleri, yeni hobiler edinmek ve spor yapmak bunu sağlayabilir. 

Ek Resimler

Bu içerik 12.09.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 991 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4