Yükleniyor..
Menü

Neden E – Sigara

Sigara kullanımının köklü bir tarihe sahip olması ve günümüze gelene kadar kullanılan tütün mamülleri olarak piyasada bulunan sigaraların hem insana hem de doğaya birçok zararı bulunmamaktadır. Bir numaralı hastalık yapıcı etken madde taşımasından dolayı  sigara kulanılmaması adına birçok bildirim sağlanmakta   ve dünya genelinde tüm insanlar bilinçlendirmeye çalışılmaktadır.

İnsan ölümlerinin bir numaralı sebebi olan hastalık kanserin oluşmasında yine bir numara ile gösterilen madde sigara olmaktadır. Sigara bırakılmasına ve kullanılmamasının çağrılsından bulunmasına rağmen birçok insan sigara kullanmaya devam etmektedir. Bunun sebebi bilinçli olmamalarından değil sigaranın içerisinde bulunan birçok zehrin aynı zamanda bağımlılık etkisininde yapması sebebi iledir.
Smok-H-Priv-Mini-50w-elektronik-sigara-02

Yapılan araştırmalarda sigaranın içerisinde binlerce kanser yapıcı madde bulunduğu sadece kanser değil damar tıkanıklığından birçok hastalığın oluşmasına kadar öngörülen rahatsızlıkların sebebinin sigara olduğu bilinmektedir.

Sigaranın bu denli zaralı olmasına rağmen kullanılmaya devam edilmesi ve hiç kullanmayan kişilerin bir şekilde sigaraya başlaması nedeni ile sigarayı birden bırakılmasının çok zor bir süreç olduğunu hatta tek başına bireylerin bunu başaramadığı görülmektedir.

Bu nedenle sigara bırakılması adına alternatif yöntemler geliştirilmiştir. Aniden olmasa da bu yöntemlerin birçoğu yavaş yavaş sigaranın kullanılmamasını sağlamaktadır. Bu alternatif yöntemlerden biri de elektronik sigara olarak bilinen sigaranın tasarlanmasıdır. Bu dijital cihazın oluşmasında neden e – sigara tasarımı? Sorusuna verilecek en güzel cevap yazımızda bahsedilen sebeblerin ortadan kaldırıması nedeni iledir.

E – Sigarayı  Kimler Üretir?

Elektronik sigara bir üretilmesi bir pazar olup , bu faaliyeti gösteren firmalar bulunmaktadır. elektronik sigara üretilmesi ve içeriğindeki maddelerin kaışımını belirli bir oranda sağlanmasını yapan firmalar mevcuttur.

Dijital bir cihaz gibi çalışma prensibine sahip olan e – sigarayı kimler üretir? Sorunun cevabı bu alanda çalışan özel firmalar olacaktır.

Elektronik Sigara Ve Aparatları

Elektronik sigaranın bir dijital cihaz olduğunu bazı bölümlerinin bulunduğunu yazılarımızda bahsetmiştik. Belirli bir çalışma prensibine göre çalışan elektronik sigara ve aparatları düzenli aralıklar ile değiştirilmeli ve temizlenmelidir. Bu aparatlardan olan pilin bitmesine karşı şarj cihazı bulunmakta olup, elektronik cihaz bu cihaz sayesinde kullanılmaktadır.

 

Ek Resimler

Bu içerik 15.05.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 455 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4