Yükleniyor..
Menü

Neden Elektronik Sigara Kullanmalıyım?

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan sigara kullanımı ile dünyada yılda binlerce insan hayatını kaybetmektedir. Sigaranın içinde bulunan binlerce madde insanların birçok sağlık sorunları ile karşılaşmasına ve bu sağlık sorunlarını çok önemsemezler ise ilerleyen zamanlarda hayati tehlike ile karşılaşmalarına sebep olmaktadır. Paket sigara kullanan insanlar yavaş yavaşa dış görünüş olarak ve organları olarak değişikliklere uğramaktadırlar. Bunun sonucunda da insanlar çok çabuk hastalanmaktadırlar.

Sigara kullanan bireylerin fiziksel olarak karşılaştıkları gözle görülebilen ve kolaylıkla fark edilen erken yaşlanma, dişlerde, diş etlerinde, parmaklarda, sakallarda sararma meydana gelmektedir. Sigara kullanarak erken yaşlanma problemi ile karşılaşan cinsiyet en çok kadınlardır. Sigara kullanımı ile bireylerin en çok karşılaştıkları kanser akciğer kanseridir. Sigara kullanımı sonucunda bireyler kronik astım, kangren, kalp krizi riski, damar tıkanıklığı, dudak kanseri gibi birçok önemli sağlık sorunu ile karşılaşmaktadırlar. Bu sağlık sorunlarını önemsemeyen bireyler belirli bir zaman sonra daha ciddi problemler ile karşı karşıya kalmaktadırlar.
Resim
Sigaranın sebep olduğu sağlık sorunlarına rağmen sigarayı bırakamayan bırakmak istemeyen insanlar da bulunmaktadır. Ya da karşılaştığı sağlık sorunlarının sigaradan dolayı ortaya çıktığını bilmeyen insanlar sigara kullanmaya devam etmektedirler. Ayrıca sigara bireylere yalnızca sağlık açısından zarar vermemektedir. Bireyler sigara ile maddi zararlara da uğramaktadırlar. Sigara biten bir ürün olduğu için bireylerin tüketme oranlarına göre değişiklik göstermektedir. Çoğu insanın günlük paket paket sigara tükettiğini varsayarsak bireyleri aylık olarak büyük harcamalar yapmaktadırlar. Tabii ki bu durumu yaptıkları harcamaları bireyler yalnızca haftalık ve aylık olarak hesapladıklarında fark edeceklerdir.  

İnsanların sigarayı bırakmak istemelerinin çeşitli nedenleri olabilir. Fakat bırakmak istemeleri sigarayı bırakmak için yeterli değildir. Bireylerin amaçlarını kesinlikle unutmamaları ve amaçlarına uygun davranmaları gerekmektedir. Bu gibi durumlar için günümüzde halk arasında ve uzmanlar tarafından elektronik sigara önerilmektedir.

Elektronik sigaranın hem halk arasında hem de uzmanlar tarafından önerilmesinin sebepleri büyüktür. Elektronik sigarayı hem sigarayı bırakmak isteyen bireyler hem de hiçbir sağlık sorunu ile karşılaşmak istemeyen insanlar kullanabilirler. Elektronik sigara paket sigara gibi sağlığa zarar veren maddeleri bünyesinde bulundurmamaktadır. Elektronik sigara da yalnızca paket sigarada da bulunan ve bağımlı yapan nikotin bulunmaktadır. Fakat elektronik sigara da nikotin kullanılmasının farklı bir sebebi vardır. Uzun süre sigara kullanan bireylerin bir anda elektronik sigaraya adapte olmaları oldukça zordur. Bu durum da üreticiler tarafından bilindiği için elektronik sigara sıvısı olarak nikotin içeren likit üretimi gerçekleştirilmiştir. Bu likit sayesinde bireyler en fazla 1 ay içinde elektronik sigaraya adapte olmaktadırlar. Bu süreç sonunda bireylerin elektronik sigarayı kullanıp kullanmamaları tamamen onların isteğine bağlıdır.

Elektronik sigarayı paket sigarayı bırakmak için kullan insanların nikotin içeren likit kullanımına ürüne alıştıktan sonra son vermeleri gerekmektedir. Fakat elektronik sigara yı paket sigara yerine kullanacak olan insanlar bu likit kullanımına isteklerine göre devam edebilirler. Elektronik sigara ile bireyler oldukça kısa bir sürede sigarayı bırakabileceklerdir. Nikotin tedavisi ile ürünü kullanmaya başlayan bireyler en fazla 3 ay içinde, direk ürünü kullanmaya başlayan bireyler ise en fazla 2 ay içinde sigara bağımlılığından kurtulmaktadırlar. Elektronik sigarayı hem maddi yüklerden kurtulmak için hem de sağlık sorunlarından uzak durmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca sigarayı bırakmak istemeyen bireyler içinde elektronik sigara tam bir kurtarıcı niteliğindedir. 

Ek Resimler

Bu içerik 05.09.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1603 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4