Yükleniyor..
Menü

Sigarayı Bırakmak İçin Elektronik Sigara

Sigarayı Bırakmak İçin Elektronik Sigara

Elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyenlerin kullandığı bir cihazdır. Sigara kullanımının okullara kadar indiği günümüzde, bu zararlı alışkanlıktan kurtulmak için pek çok yöntem denenmektedir. Akupunktur ve ilaç yardımı ile sigarayı bırakmaya çalışmak bunlardan bazılarıdır. Bu yöntemlerle sigara bırakılsa da bir süre sonra yeniden başlanmaktadır. Elektronik sigara, bir süredir sigara bırakma da kullanılan ve başarılı sonuçların alındığı yöntemlerden biridir.

Resim

Sigara Tüketiminin Vücuda Verdiği Zararlar

Dünya üzerinde milyonlarca insan sigara kullanmaktadır. Her yıl sigaranın verdiği zararlardan binlerce insan hayatını kaybetmektedir. Akciğer kanseri nin bir numaralı sorumlusunun sigara olduğu kesinleşmiştir. Bunun dışında kolon, rahim, yumurtalık gibi pek çok kanser türünün ve kalp ve damar hastalıkları gibi hastalıkların da sigara tüketimine bağlı olarak oluştuğu bilinmektedir.

Elektronik Sigara Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara, duman yerine buhar çıkarma esasına dayalı bir cihazdır. Sigarada bulunan kanserojen maddelerin hiçbiri elektronik sigarada bulunmaz. Cihazın içinde bulunan likit sıvısı ısınarak buharlaşır ve kişiye sigara içiyormuş hissi veren dumanı oluşturur. Böylelikle sigara içerken etraftaki kişilerin de zehirlenmesi önlenmiş olur. Elektronik sigara kullanmaya başlandığında önce nikotin seviyesi ayarlanır. Bu kişinin günde ne kadar sigara tükettiği ile alakalıdır. Kişi elektronik sigarayı kullanmaya başlar ve kendi belirleyeceği aralıklarla nikotin seviyesini düşürür. 2 ya da 3 ayın sonunda sıfır nikotin seviyesine ulaşarak, bağımlılığından kurtulur.

Elektronik Sigara Likitleri

Elektronik sigaralar, likit sıvısı ile çalışmaktadır. Bu likitlerin içeriğin de alkol, su, bitkisel gliserin ve nikotin bulunur. Likitlerde karbon ve zifir kullanılmaz. Bu ürünü satın alırken sahte ve tarihi geçmiş olmamasına özen gösteriniz. Aksi taktirde hem elektronik sigaranıza hem de sağlığınıza zarar verirsiniz.

Elektronik Sigaraları Kimler Kullanmamalı?

Elektronik sigaralar, sigarayı bırakmak için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu nedenle sigara içmeyen birinin bu cihazı kullanması tavsiye edilmez. 18 yaşından küçük olan kişilerin, hamilelerin, bebek emziren annelerin, kalp ve damar rahatsızlığı olanların ve likit sıvısında bulunan maddelere karşı alerjisi olanların elektronik sigara kullanması doğru değildir.

Elektronik Sigara Likitlerinin Markaları

Halo: menşei Amerika olan likit sıvısı, yoğun miktarda buhar üretimi ve boğazında sert bir içim hissetmek isteyenler için iyi bir tercihtir. 20 ve 30 mililitrelik şişelerde satılmaktadır.  Meyve, vanilya ve tütün aromalı likitleri ile geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.

Dekang: Üretim yeri Çin’dir ve 10 mililitrelik şişelerde pazarlanmaktadır. Toro, kavun, üzüm ve rouge aromalı çeşitleri en çok tercih edilen likitleridir. Fiyatı diğer markalarla kıyaslandığında, ekonomiktir.

Natura: İtalya’nın Roma şehrinde bir ilaç firması tarafından üretilmektedir. 30 ml. ‘lik şişelerde satılır ve VG ve PG oranları yoğun duman çıkarması için itina ile ayarlanmıştır.

Joyetech: içeriğindeki formaldehit ve asetaldehit miktarının azlığı ile diğerlerinden ayrılır. Joyetech de Natura gibi İtalya’da üretilir. Ürün çeşitliliği ve ekonomik oluşu tercih edilme sebepleri arasındadır.

Ek Resimler

Bu içerik 21.01.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 4160 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Doğrulama: a93bb8c0e7c84ab4