Yükleniyor..
Menü

Cuboid Mini Kullanım Kılavuzu

Kullanım Duyurusu:

Joyetech’i seçtiğiniz için teşekkürler!

Kullanımınızın doğru olduğundan emin olmak için lütfen cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Eğer herhangi bir ek bilgiye, ürün veya ürünün kullanımı hakkında soru sormaya ihtiyacınız varsa lütfen yerel Joyetech ajansına başvurun ya da Buradan internet sitemizi ziyaret edin.

Ürün Tanıtımı:

Cuboid’in küçültülmüş sürümü olan Cuboid Mini, görünüm olarak daha ince ve daha zariftir. Temp-SS316 ve özelleştirilmiş TCR ile birlikte Değişken Sıcaklık Kontrolü sistemine sahiptir. Geniş 0.96inç OLED ekran, dahili batarya ve birden fazla renk seçenekleri gibi özellikleri ile birlikte cihaz tarzınıza hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Güncellenebilir yazılım sayesinde cihazınızı en güncel haliyle kullanabilirsiniz.
Cuboid Mini

Özellikler:

Boyut: 22.50*35.50*76.50mm

Çıkış Modu: VT-Ti/VT-Ni/VT-SS316/VW/BYPASS/TCR Modları

Watt Çıkışı: 1-80W

Rezistans Aralığı: 0.05-1.5ohm (VT modu için)

Rezistans Aralığı: 0.1-3.5ohm (VW/BYPASS modu için)

Sıcaklık Aralığı: 100-315°C/ 200-600°F

Renkler: Siyah, Gümüş, Gri, Beyaz, Altın

Nasıl Kullanılır

1. Açma/Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda ekran açılacak ve kullanıma hazır olacak. Aynı yolla, cihaz açıkken ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda da cihaz kapanacak.

2. E-Sigara İçme: Ateşleme butonuna basılı tutun ve ağızlık aracılığıyla içinize çekin. Ateşleme butonunu bırakın ve nefesinizi dışarı verin.

(Not: Kullanımdan önce lütfen atomizeriniz için uygun watt aralığını ayarlayın.)

3. Gizlilik Fonksiyonu

Cihaz açıkken, ateşleme butonuna ve sol düzenleyici tuşuna aynı anda basılı tutun. Bu işlem Gizlilik özelliğini açıp kapatmanızı sağlar. Gizlilik modundayken ekran kapalıyken de e-sigaranızı içebilirsiniz. Gizlilik modundayken ayarlarınızı hızlı şekilde görmek için ateşleme butonuna basın.

5. Tuş Kilidi Fonksiyonu

Cihaz açıkken, iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın. Bu işlem Ayar Kilidi fonksiyonunu açıp kapatmanızı sağlar. Tuş Kilidi açıkken, yanlışlıkla yapabileceğiniz ayar değişikliklerini önlemek için düzenleyici tuşlar çalışmaz.
Resim

6. Ekran modunu değiştirin: Cihaz kapalı durumdayken iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın, ekran 180 derece dönecek.

VT-Ti/VT-Ni/VT-SS316/RTC/VW/BYPASS/TCR Modları Arasında Geçiş:

1. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın.

OLED ekran size 6 satır bilgilendirme sunar:

(1). Power (VW), BYPASS, Temp Ni (VT-Ni), Temp Ti (VT-Ti), Temp SS316 ve TCR modu.

(2). Sıcaklık: 100-315°C/ 200-600°F

(3). PWR/VOLT: VT modunda watt çıkışı veya VW modunda voltaj.

(4). COIL: Canlı coil rezistansı. VT modunda ek olarak rezistans kilidi simgesi görünür.

(5). Kullanıcı bilgisi: (AMP: canlı akım, PUFF: toplam duman çekimi, TIME: toplam çekiş süresi)

(6). Batarya barı: Batarya durumunu gösterir.

2. Ateşleme butonuna 3 kez bastıktan sonra, menüye girdiğinizi göstermek için ilk satır yanıp sönecek. VW, BYPASS, VT-Ti, VT-Ni, VT-SS316 ve TCR modları arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşu kullanın. Onaylamak ve menüden çıkmak için ateşleme butonuna basın veya ekranın mevcut ayardayken 10 kez yanıp sönmesini bekleyin.

3. Temp-SS316

Temp-SS316 modu, paslanmaz çelik 316 coil için özel olarak tasarlanmıştır. Size Joyetech BF-SS316 iç atomizerini içtenlikle öneriyoruz.
Cuboid Mini

4. TCR (M1, M2, M3)

Cuboid Mini cihazının sahip olduğu TCR (Temperature Coefficient of Resistance) fonksiyonu ile birlikte, cihazı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

TCR modu altında, mod göstergesi yanıp sönerken, sol düzenleyici tuşa basın ve alt menü ögelerinin (M1, M2, M3) yanıp söndüğünü göreceksiniz. M1, M2 ve M3 seçenekleri arasında seçim yapmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Daha sonra da onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Cuboid Mini

5. TCR nasıl ayarlanır?

Kapalı durumdayken, TCR ayar menüsüne girmek için ateşleme ve sağ düzenleyici butonlarına aynı anda yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutun:

1. TCR M1, M2 ve M3 arasında seçim yapmak için sağ/sol düzenleyici tuşa basın;

2. Daha sonra parametreyi seçmek için ateşleme butonuna basın;

3. Parametreyi artırmak veya azaltmak için düzenleyici tuşlara basın;

4. Onaylamak için ateşleme butonuna uzun basın veya yaklaşık 10 saniyeliğine bırakın.
Resim

Burada sizin için TCR değer aralıkları var:

 Resim

Not: 1. Yukarıdaki TCR değerleri gerçek değerinin 10^5 ile çarpılmış halidir.

          2. TCR değer aralığı 1-1000 arasındadır.

6. TEMP modu altında(TCR dahil), coil sıcaklığı düzenleyici tuş ile ayarlanabilir (100-315°C, 200-600°F). Sıcaklığı artırmak için sağ, düşürmek için ise sol düzenleyici tuşa basın. Düzenleyici tuşa bir kez bastığınızda, sıcaklık 5°C(10°F) artacak veya düşecek. Düzenleyici tuşa uzun süre basarak ise sıcaklığı daha hızlı artırabilir veya azaltabilirsiniz.

Ek VT modu fonksiyonları:

1. VT modunda atomizer rezistansının kilidini açma/kapatma:

Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Daha sonra sol düzenleyici tuşa 2 kez basın, rezistans ekranının olduğu ikinci satır yanıp sönecek. Coil rezistansının kilidini açmak veya kapatmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Kilit işareti görüldüğünde rezistans kilitlenmiş olacak.

Not: (1) Rezistansı lütfen sadece coili oda sıcaklığında kullanırken kilitleyin. Bu atomizerin ‘’base rezistansını’’ doğru kilitlemiş olacak. Coil değişmediği sürece sıcaklık kontrolü de sabit kalacak. Rezistans bir kez kilitlendiğinde, coiller soğuk veya sıcak iken hazneyi kaldırabilirsiniz, aynı şartlar altında çalışmaya devam edecek.

(2) Atomizeri değiştirmeden önce veya sıcaklık kontrolü düzgün çalışmıyorken lütfen rezistans kilidini kaldırın. Rezistans kilidi kaldırıldığında, sıcaklık hassasiyeti için yeni coili oda sıcaklığında yerleştirdiğinizden emin olun.

2. Yeni coil, aynı coil

Öncekinden daha geniş rezistansa sahip bir atomizer ile değiştirirken, atomizeri ‘’base rezistansına’’ sıfırlamak gerekebilir – bu oda sıcaklığında kullanılırken atomizer coilinin rezistansıdır.

Hazne ayrılmış durumdayken, sıfırlamayı başlatmak için ateşleme butonuna basın. Yeni iç atomizeri ve hazneyi yerleştirdikten sonra, ‘’New Coil, Same Coil’’ mesajı ohm ile birlikte ekranda görünecek. Yeni coil yerleştirdiğinizi onaylamak için sağ düzenleyici tuşa basın.

Herhangi bir sebepten dolayı bu mesajı görürseniz – özellikle yakın zamanda kullanıldığı için hala sıcak olan bir coili tekrar takarken – ‘’base rezistans’’ sıfırlanmaması için sol düzenleyici tuşa basın. Sıcaklık kontrolünüzün düzgün olması için her zaman doğru işlemi seçmeyi unutmayın.
Resim

3. VT modunda watt ayarlaması:

VT modunda maksimum başlangıç watt gücü ayarlanabilir. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Sol düzenleyici tuşa basın, ikinci satır yanıp sönecek. Watt gücünü artırmak için sağ düzenleyici tuşa basın. Daha sonra, onaylamak için ateşleme butonuna basın.

Note: (1) VT modu yalnızca 1.5ohm maksimumu destekler. Rezistans 1.5ohm’dan daha geniş olduğunda cihaz otomatik olarak VW moduna geçer.

(2) VT modunda Khantal ısıtma teli uygulandığında, cihaz 2 saniye çalıştıktan sonra otomatik olarak VW moduna geçer.

Arıza gösterimi ve koruması

10 Saniye Üstü Koruması: Ateşleme butonuna 10 saniyeden daha uzun süre bastığınızda, güç çıkışı kesilecek ve OLED ekranda ‘’Over 10s protection’’ yazısını göreceksiniz.

Atomizer Kısa Devre Koruması:

Atomizer kısa devresi olduğunda, OLED ekranda ‘’Atomizer Short’’ yazısını göreceksiniz.

Weak Battery Uyarısı:

Cihaz, voltajı 2.9V değerinden daha düşük voltaja sahip bir batarya ile çalışıyorsa, ekranda ‘’Weak Battery’’ uyarısı görünecek. Watt ayarını manuel olarak düşürebilirsiniz veya kendisi otomatik olarak düşürülür. Size bu mesajı gördüğünüzde cihazınızı şarj etmenizi öneriyoruz.
Resim

Charge Error:

Eğer cihazınız şarj cihazına bağlıyken şarj akımı algılamıyorsa, ekran ‘’Charge Error’’ uyarısı gösterecek.

Check USB Adapter:

Eğer USB adaptörünün voltajı 5.8V veya daha yüksekse, şarj cihazına taktığınızda veya ateşleme butonuna bastığınızda ekranda ‘’Check USB Adapter’’ yazısı görünecek.

Battery Low Uyarısı: Bataryanın voltajı 3.1V’un altındayken, şu uyarı gösterilir: Battery Low. Eğer ateşleme butonuna basmaya devam ederseniz ‘’ Battery low lock’’ yazısını göreceksiniz ve cihaz çalışmayı durduracak. Kilidi kaldırmak ve cihazı yeniden aktif etmek için şarj edin.

Atomizer Low uyarısı: VW modunda atomizerin rezistansı 0.1ohmdan ya da VT modunda 0.05ohmdan daha küçükken, OLED ekranda ‘’Atomizer Low’’ yazısını göreceksiniz.

Sıcaklık koruması:

VT modunda, eğer mevcut coil sıcaklığı ayarlanmış sıcaklıktan yüksek ise, cihaz ‘’Protection’’ uyarısı verir.

Sıcaklık uyarısı:

Eğer cihaz sıcaklığı 70°C üzerindeyse, otomatik olarak güç çıkışı kesilir ve ekranda ‘’Device Too Hot’’ uyarısı görünür.

Şarj Etme & Güncelleme

Mikro USB girişi cihazın sol üst kısmındadır. Cihazınızı şarj etmek veya güncellemek için mikro USB kablo ile bağlayın. Cuboid Mini cihazını şarj adaptörüne veya bilgisayarınıza bağlayarak basitçe şarj edin. Şarj esnasında ekran görünümü resimdeki gibidir. Cihaz tamamen şarj olduğunda, şarj barı kaybolacak.

Uyarı

1. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutun.

2. Bu ürün genç veya sigara kullanmayan kişiler için ÖNERİLMEZ.

Uyarılar:

1. Cuboid Mini cihazınız yalnızca Joyetech tarafından tamir edilebilir. Kişisel yaralanmalar ve/veya cihaza verebileceğiniz daha ciddi hasarlardan kaçınmak için cihazı kendiniz tamir etmeyi SAKIN DENEMEYİN.

2. Cuboid Mini kuru şartlar altında, -10°C(14°F) ile 60°C(140°F) sıcaklıkları arasında kullanılmalıdır ve 0°C(32°F) ile 45°C(113°F) sıcaklıkları arasında şarj edilmelidir.

3. Cuboid Mini, orijinal Joyetech bileşenleri ile tasarlanmıştır. Cuboid Mini cihazını orijinal olmayan bileşenler ile kullanmak cihazın düzgün çalışmamasına ve/veya hasara yol açabilir.

Garanti

Lütfen Joyetech ürün garanti belgesini dikkate alın. İnsan hatasından kaynaklanan hiçbir hasar için sorumlu değiliz. Üçüncü parti üreticilerden aldığınız ürünler garanti kapsamımızda değildir.

Joyetech aşağıdaki hüküm ve koşullara göre cihazınızı garanti kapsamında tamir etmeyi kabul eder:

1. Bu garanti, Joyetech markasının kusurlu olduğu noktada ücretsiz tamir hizmeti sağlar. Garanti süresi kullanıcının cihazı satın aldığı günden itibaren 90 gündür.

2. Bu garanti aşağıdaki şartlara göre geçersiz sayılabilir:

* Müşteri garanti belgesine veya satın alım işleminin orijinal makbuzuna sahip değilse

* Uygun olmayan kullanım veya kullanıcı tarafından yapılan tamir sebebiyle oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Cihazı düşürmek gibi aşırı güç sonucu oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Önerilen cihaz çalıştırma şartları dışında kullanımın sebep olduğu ürün arızası veya hasarı. (önlemler için kullanım kılavuzuna bakın)

* Su veya diğer sıvı maddelerin yanlış kullanımından kaynaklanan ürün arızası veya hasarı. (kullanım yönergeleri için kullanım kılavuzuna bakın)

* Joyetech’e ait olmayan bileşenlerle kullanımdan kaynaklanan ürün arızası veya hasarı.(şarj cihazı, batarya, ve güç kablosu)

3. Bu garanti kişisel ögeleri ya da tüketim mallarını ve aksesuarlarını kapsamaz, dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere: ağızlık, kartuş, iç atomizer, kordon ve deri kılıf.

4. Bu garanti Joyetech markasına ait olmayan ürünleri kapsamaz. Bu garanti sadece 90 günlük garanti süresi içinde olduğu kanıtlanabilen belirli Joyetech markasına sahip ürünlerde geçerlidir.

Joyetech tüm garanti durumlarında son kararı verme hakkına sahiptir. Joyetech bu garanti şartları bağlamında kararı yorumlayabilir ve yeniden değerlendirebilir.

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 07.10.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 4873 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler