Yükleniyor..
Menü

eGrip v2 Kullanım Kılavuzu

Yorumları oku (20)

Kullanım Duyurusu:

Joyetech’i seçtiğiniz için teşekkürler!

Kullanımınızın doğru olduğundan emin olmak için lütfen cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun. Eğer herhangi bir ek bilgiye, ürün veya ürünün kullanımı hakkında soru sormaya ihtiyacınız varsa lütfen yerel Joyetech ajansına başvurun ya da buradan internet sitemizi ziyaret edin.

 

Ürün Tanıtımı:

eGrip’in yeni versiyonu olan eGrip II, görünüş olarak daha zarif ve daha hoştur. RTC(Gerçek Zaman Saati), oyun ve özel logo modları ile yeni v4.03 yazılıma sahiptir. TFTA-Tank teknolojisi ve çift batarya koruması sistemi cihazda mevcuttur. NotchCoilTM 0.25ohm DL iç atomizeri ile eGrip II size daha iyi bir çekiş deneyimi getirir. Geniş 0.96inç OLED ekran, saat ekranı koruması ve çoklu hazne ışığı renkleri özelliklerinin hepsi cihazı daha pratik ve size hitap edecek şekilde daha çekici kılar. Ayrıca güncellenebilir yazılı ile cihazınızı daima en güncel hali ile kullanabilirsiniz. 

 Resim

Özellikler:

Boyut: 24.0mm*45.0mm*99.0mm

Çıkış Modu: RTC/VW/VT(Ti, Ni, SS316)/BYPASS/TCR(M1,M2,M3)

Watt Çıkışı: 1-80W

Rezistans Aralığı: 0.05-1.5ohm (VT Modu)

0.1-    3.5ohm (VW/BYPASS Modu)

Sıcaklık Aralığı: 100-315°C/ 200-600°F

Renk: Siyah, Gümüş, Beyaz, Kırmızı, Altın

 

Nasıl Kullanılır

1. Açma/Kapama: Ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda ekran açılacak ve kullanıma hazır olacak. Aynı yolla, cihaz açıkken ateşleme butonuna 5 kez arka arkaya bastığınızda da cihaz kapanacak.

2. E-Sigara İçme: Ateşleme butonuna basılı tutun ve ağızlık aracılığıyla içinize çekin. Ateşleme butonunu bırakın ve nefesinizi dışarı verin. (Not: Kullanımdan önce lütfen atomizeriniz için uygun watt aralığını ayarlayın.)

3. Led rengini değiştirin:

Cihaz açıkken, Led Color arayüzüne girmek için aynı anda ateşleme butonuna ve Yukarı tuşuna aynı anda basılı tutun. Bu menüden mavi, yeşil, sarı, kırmızı, mor, cam göbeği, beyaz veya kapalı ışık seçeneklerinden birini seçmek için Aşağı tuşunu kullanın. Daha sonra seçiminizi onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

4. Ekran koruyucu süresini ayarlayın: Cihaz açıkken, arayüz ayarlama ekranına girmek için ateşleme butonuna ve Yukarı tuşuna aynı anda basılı tutun. Ekran koruyucu süresi ayarına girmek için Yukarı tuşuna tekrar basın. Koruyucu süresini Aşağı tuşu ile seçin ve onaylamak için ateşleme butonuna basın.

5. Tuş Kilidi Fonksiyonu

Cihaz açıkken, iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın. Bu işlem Ayar Kilidi fonksiyonunu açıp kapatmanızı sağlar. Tuş Kilidi açıkken, yanlışlıkla yapabileceğiniz ayar değişikliklerini önlemek için düzenleyici tuşlar çalışmaz.

6. Ekran modunu değiştirin: Cihaz kapalı durumdayken iki düzenleyici tuşa da aynı anda basın, ekran 180 derece dönecek.

7. Atomizer adaptörünü uygulayın:

Ağızlık tabanını çevirerek sökün, daha sonra atomizer adaptörünü bir alet ile(madeni para) sıkıca yerleştirin. Şimdi eGrip II ile diğer tipteki atomizerleri uygulayabilirsiniz.

 Resim

Zaman Ayarı ve Modlar Arası Geçiş

1. Zaman Ayarı

 (A) Kadranlı Ekran ve Numerik Ekran Arasında Geçiş

 eGrip II iki tür saat gösterimine sahiptir: Kadranlı Gösterim ve Numerik Gösterim.

 Numerik gösterimde, ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Yıl, ay ve gün ayarlamak için Aşağı tuşuna basın, kadranlı gösterime geçmek için ise Yukarı tuşuna basın.

 Kadranlı gösterimde, , ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Menüye girdiğinizi göstermek için ekran yanıp sönecek. Saat, dakika ve saniye ayarlamak için Aşağı tuşuna basın, numerik gösterime geçmek için ise Yukarı tuşuna basın.
Resim

(B) Saat Ayarı

Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. İlk satır yanıp sönecek. Saat, Dakika, Yıl, Ay ve Gün arasında seçim yapmak için Aşağı tuşuna basın. Parametreyi ayarlamak için Yukarı tuşuna basın. (Not: Sadece Yıl seçeneği düzenlenirken Aşağı tuşuna basılarak düzeltilebilir). Düzenleyici tuşa uzun süre basmak ayarı daha hızlı artıracak/azaltacak.

2. Modlar Arası Geçiş

Ayarlar menüsüne girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. TEMP, TCR, POWER ve BYPASS modları arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın. Geçerli ayarı onaylamak ve menüden çıkmak için ateşleme tuşuna basın veya 10 kez yanıp sönmesini bekleyin.

(1) TEMP veya TCR modu altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girip VT, PWR, COIL ve AMP seçeneklerini ayarlamak için Aşağı tuşuna basın.

VT’yi ayarlarken Temp Ni, Temp Ti, Temp SS316/M1, M2 ve M3 modları arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın. Onaylamak için ise ateşleme butonuna basın.

AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın.

(2) POWER ve BYPASS modları altında, yanıp sönerken, ikincil menüye girmek için Aşağı tuşuna basın. AMP satırı yanıp sönerken AMP, PUFF ve TIME arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın.

3. Temp-SS316

Temp-SS316 modu, paslanmaz çelik 316 coil için özel olarak tasarlanmıştır. Size Joyetech BF-SS316 iç atomizerini içtenlikle öneriyoruz.
Resim

4. TCR (M1, M2, M3)

TCR (Temperature Coefficient of Resistance) fonksiyonu ile birlikte, sahibi olduğunuz coil çeşitlerine göre (Ti, Ni, SS) sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. TCR modu altında, mod göstergesi yanıp sönerken, Aşağı tuşuna basın ve alt menü ögelerinin (M1, M2, M3) yanıp söndüğünü göreceksiniz. M1, M2 ve M3 seçenekleri arasında seçim yapmak için Yukarı tuşuna basın. Daha sonra da onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

5. TCR nasıl ayarlanır?

Kapalı durumdayken, TCR ayar menüsüne girmek için ateşleme ve Yukarı butonlarına aynı anda yaklaşık 5 saniye kadar basılı tutun:

1. TCR M1, M2 ve M3 arasında seçim yapmak için Yukarı/Aşağı düzenleyici tuşa basın.

2. Daha sonra parametreyi seçmek için ateşleme butonuna basın;

3. Parametreyi azaltmak veya artırmak için düzenleyici tuşları kullanın;

4. Onaylamak için ateşleme butonuna uzun basın veya yaklaşık 10 saniyeliğine bırakın.
Resim

Burada sizin için TCR değer aralıkları var:
Resim

Not: 1. Yukarıdaki TCR değerleri gerçek değerinin 10^5 ile çarpılmış halidir.

          2. TCR değer aralığı 1-1000 arasındadır.

 

6. TEMP modu altında(TCR dahil), coil sıcaklığı düzenleyici tuş ile ayarlanabilir (100-315°C, 200-600°F). Sıcaklığı artırmak için Yukarı, düşürmek için ise Aşağı düzenleyici tuşuna basın. Düzenleyici tuşa bir kez bastığınızda, sıcaklık 5°C(10°F) artacak veya düşecek. Düzenleyici tuşa uzun süre basarak ise sıcaklığı daha hızlı artırabilir veya azaltabilirsiniz.

7. Logo Modu

Logo modu eGrip II cihazına yeni eklendi.

Ateşleme butonu ve Yukarı tuşuna aynı anda basın. Led Color moduna gireceksiniz. Yukarı tuşuna iki kez daha basmaya devam edin, Logo moduna girmiş olacaksınız. Aşağı tuşuna basarak ‘’Evet’’ veya ‘’Hayır’’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Daha sonra onaylamak için ateşleme butonuna basın.
Resim

8. Game Modu

Game modu eGrip II cihazına yeni eklendi.

Aynı anda ateşleme butonuna ve Yukarı tuşuna basın. Led Color moduna gireceksiniz. Yukarı tuşuna 3 kez daha basmaya devam edin, Game moduna girmiş olacaksınız. Aşağı tuşuna basarak ‘’Easy’’, ‘’Normal’’, ‘’Hard’’ veya ‘’Exit’’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz, oyunu oynamak için ateşleme butonuna basın. Kuşu kirişlere çarptırmadan uçurmak için ateşleme butonuna basın.
Resim

Not: Game modu içerisindeyken e-sigaranızı kullanamazsınız.

Ek VT Modu Fonksiyonları:

1. VT modunda atomizer rezistansının kilidini açma/kapatma:

Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Daha sonra Aşağı tuşuna 2 kez basın, rezistans ekranının olduğu ikinci satır yanıp sönecek. Coil rezistansının kilidini açmak veya kapatmak için Yukarı tuşuna basın. Kilit işareti görüldüğünde rezistans kilitlenmiş olacak.

Not: (1) Rezistansı lütfen sadece coili oda sıcaklığında kullanırken kilitleyin. Bu atomizerin ‘’base rezistansını’’ doğru kilitlemiş olacak. Coil değişmediği sürece sıcaklık kontrolü de sabit kalacak. Rezistans bir kez kilitlendiğinde, coiller soğuk veya sıcak iken hazneyi kaldırabilirsiniz, aynı şartlar altında çalışmaya devam edecek.

(2) Atomizeri değiştirmeden önce veya sıcaklık kontrolü düzgün çalışmıyorken lütfen rezistans kilidini kaldırın. Rezistans kilidi kaldırıldığında, sıcaklık hassasiyeti için yeni coili oda sıcaklığında yerleştirdiğinizden emin olun.

2. Yeni coil, aynı coil

Öncekinden daha geniş rezistansa sahip bir atomizer ile değiştirirken, atomizeri ‘’base rezistansına’’ sıfırlamak gerekebilir – bu oda sıcaklığında kullanılırken atomizer coilinin rezistansıdır.

Hazne ayrılmış durumdayken, sıfırlamayı başlatmak için ateşleme butonuna basın. Yeni iç atomizeri ve hazneyi yerleştirdikten sonra, ‘’New Coil, Same Coil’’ mesajı ohm ile birlikte ekranda görünecek. Yeni coil yerleştirdiğinizi onaylamak için Yukarı tuşuna basın.

Herhangi bir sebepten dolayı bu mesajı görürseniz – özellikle yakın zamanda kullanıldığı için hala sıcak olan bir coili tekrar takarken – ‘’base rezistans’’ sıfırlanmaması için Aşağı tuşuna basın. Sıcaklık kontrolünüzün düzgün olması için her zaman doğru işlemi seçmeyi unutmayın.
Resim

3. VT modunda watt ayarlaması:

VT modunda maksimum başlangıç watt gücü ayarlanabilir. Menüye girmek için ateşleme butonuna 3 kez basın. Aşağı tuşuna basın, ikinci satır yanıp sönecek. Watt gücünü artırmak için Yukarı tuşuna basın. Daha sonra, onaylamak için ateşleme butonuna basın.

Not: (1) VT modu yalnızca 1.5ohm maksimumu destekler. Rezistans 1.5ohm’dan daha geniş olduğunda cihaz otomatik olarak VW moduna geçer.

(2) VT modunda Khantal ısıtma teli uygulandığında, cihaz 2 saniye çalıştıktan sonra otomatik olarak VW moduna geçer.

Arıza gösterimi ve koruması

10 Saniye Üstü Koruması: Ateşleme butonuna 10 saniyeden daha uzun süre bastığınızda, güç çıkışı kesilecek ve OLED ekranda ‘’Over 10s protection’’ yazısını göreceksiniz.

Atomizer Kısa Devre Koruması:

Atomizer kısa devresi olduğunda, OLED ekranda ‘’Atomizer Short’’ yazısını göreceksiniz.

Weak Battery Uyarısı: VT/VW modlarında, çalışan bir atomizer ve 2.9V’tan daha düşük voltaja sahip bir batarya ile cihaz kurulduğunda şu uyarı gösterilir: Weak Battery. Bu arada, çıkış gücü bu sebeple düşürülür.
Resim

Battery Low Uyarısı: Bataryanın voltajı 3.3V’un altındayken, şu uyarı gösterilir: Battery Low. Eğer ateşleme butonuna basmaya devam ederseniz, ‘’ Battery lock down, and cannot work.’’ yazısını göreceksiniz. Tekrar aktif etmek için lütfen bataryanızı şarj edin.

Battery Low kilidini açma: Şarj işlemi başlar başlamaz düşük voltaj koruması kaldırılacak.

Atomizer Low uyarısı: VW modunda atomizerin rezistansı 0.1ohmdan ya da VT modunda 0.05ohmdan daha küçükken, OLED ekranda ‘’Atomizer Low’’ yazısını göreceksiniz.
Resim

Sıcaklık koruması:

VT modunda, eğer mevcut coil sıcaklığı ayarlanmış sıcaklıktan yüksek ise, cihaz ‘’Protection’’ uyarısı verir.

Sıcaklık uyarısı:

Eğer cihaz sıcaklığı 70°C üzerindeyse, otomatik olarak güç çıkışı kesilir ve ekranda ‘’Device Too Hot’’ uyarısı görünür.

Şarj Etme & Güncelleme

Mikro USB girişi cihazın üst sol kısmındadır. Cihazınızı şarj etmek veya güncellemek için USB girişine USB kablonuzu takın. USB kablo ile cihazınızı bilgisayarınıza veya şarj adaptörüne bağlayarak kolayca şarj edebilirsiniz. Resimde batarya şarj edilirken gösterilmiştir. Cihaz tamamen şarj olduğunda, şarj göstergesi kaybolacak.

eGrip II Atomizer

eGrip II All-in-One stilinde bir cihazdır ve TFTA-Tank teknolojisine sahiptir.

İç Atomizer Değişimi:

Atomizer silindirini çevirerek açın, tabandaki iç atomizeri de çevirerek ayırın ve değiştirin veya temizleyin.

NOT:

1. Lütfen iç atomizeri su ile yıkamayın. Alkollü pamuk veya temiz kuru biz bez ile basitçe ovun.

2. Dry burn olmaması için, ilk kullanımdan önce iç atomizerinize birkaç damla likit damlatın ve cihaz kapalı durumdayken birkaç kez çekin.
Resim

Likit Dolumu:

Atomizeri bataryadan ayırın, likidinizi kavisli boşluğa enjekte edin.

NOT: Taşma sorunu yaşamamak için lütfen likidinizi maksimum işaretinden fazla doldurmayın.
Resim

Uyarı

1. Çocukların erişebileceği yerlerden uzak tutun.

2. Bu ürün genç veya sigara kullanmayan kişiler için önerilmez.

 

Uyarılar:

1. eGrip II cihazınız yalnızca Joyetech tarafından tamir edilebilir. Kişisel yaralanmalar ve/veya cihaza verebileceğiniz daha ciddi hasarlardan kaçınmak için cihazı kendiniz tamir etmeyi SAKIN DENEMEYİN.

2. eGrip II cihazını yüksek sıcaklık veya nem şartları altında bırakmayınız, bu şartlar cihaza zarar verebilir. Uygun çalışma sıcaklığı şarj edilirken 0°C ile 45°C, kullanılırken ise -10°C ile 60°C arasındadır.

3. eGrip II cihazını diğer e-sigara markalarının bileşenleri ile kullanmayı denemeyin. Joyetech bu yolla cihazın alacağı bir hasardan dolayı sorumluluk almaz ve garantiniz geçersiz sayılır.

Garanti

Lütfen Joyetech ürün garanti belgesini dikkate alın. İnsan hatasından kaynaklanan hiçbir hasar için sorumlu değiliz. Üçüncü parti üreticilerden aldığınız ürünler garanti kapsamımızda değildir.

 

Joyetech aşağıdaki hüküm ve koşullara göre cihazınızı garanti kapsamında tamir etmeyi kabul eder:

 

1. Bu garanti, Joyetech markasının kusurlu olduğu noktada ücretsiz tamir hizmeti sağlar. Garanti süresi kullanıcının cihazı satın aldığı günden itibaren 90 gündür.

2. Bu garanti aşağıdaki şartlara göre geçersiz sayılabilir:

* Müşteri garanti belgesine veya satın alım işleminin orijinal makbuzuna sahip değilse

* Uygun olmayan kullanım veya kullanıcı tarafından yapılan tamir sebebiyle oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Cihazı düşürmek gibi aşırı güç sonucu oluşan ürün arızası veya hasarı.

* Önerilen cihaz çalıştırma şartları dışında kullanımın sebep olduğu ürün arızası veya hasarı. (önlemler için kullanım kılavuzuna bakın)

* Su veya diğer sıvı maddelerin yanlış kullanımından kaynaklanan ürün arızası veya hasarı. (kullanım yönergeleri için kullanım kılavuzuna bakın)

* Joyetech’e ait olmayan bileşenlerle kullanımdan kaynaklanan ürün arızası veya hasarı.(şarj cihazı, batarya, ve güç kablosu)

3. Bu garanti kişisel ögeleri ya da tüketim mallarını ve aksesuarlarını kapsamaz, dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere: ağızlık, kartuş, iç atomizer, kordon ve deri kılıf.

4. Bu garanti Joyetech markasına ait olmayan ürünleri kapsamaz. Bu garanti sadece 90 günlük garanti süresi içinde olduğu kanıtlanabilen belirli Joyetech markasına sahip ürünlerde geçerlidir.

Joyetech tüm garanti durumlarında son kararı verme hakkına sahiptir.

Joyetech bu garanti şartları bağlamında kararı yorumlayabilir ve yeniden değerlendirebilir.

Ek Resimler

Bu içerik 06.10.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 7211 kez okundu.

Yorumlar (20)

 • Kardeşim merhaba ateşleme düğmesine bastığım zaman ekran gidiyor düğmeyi bıraktıktan hemen sonra saat geliyor daha önce yoktu biraz ayarlarını kurcaladım öyle oldu

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihazın şarjı az olabilir şarjını doldurun coilini değiştirip tekrar kontrol edin.

 • Şarj göstergesi hicbi zaman gözükmüyor önceden gözüküyordu ama 2 saatte şarj fulleniyon nasıl şarj göstergem görünecek

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Ekran açılmıyor yada gözükmüyorsa cihazın ekranı bozulmuş olabilir yada cihaz komple kapalı olarabilir 5 sefer hızlıca düğmeye seri şekilde basın cihaz açılsın.

 • Merhaba. İlk başlarda kullandığımda boğazımda yanma olmuyordu ama şu anda boğazım tahriş olacak derecede yanıyor kullanırken. Cihazdan kaynaklı mı yoksa likitten kaynaklı mı öğrenebilir miyim?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Likitin nikotini yüksek yada elde yapılan likitlerden kullanıyorsunuz. Daha düşük orjinal likit alıp deneyin.

 • Merhaba cihaz gerçekten çok sık ve güzel çalışıyor bi sorum var
  nochcoil ss316 025 dl coil kullanıyorum temp ss316 mod da ve 220 ° de kullanıyorum bu şekil çok güzel oluyor fakat bu ısıyı coil in uzun sağlıklı çalışması için kaç derece ve kaç watt a ayarlamam gerek kısacası en iyi dumanı nasıl alırım bu coil le
  yardımcı olursanız sevinirim çünkü bu coil i çok sevdim 10 adet almayı düşünüyorum
  şimdiden teşekkürler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Alacağınız Coil üzerindeki watt aralığında kullanırsanız sorun yaşamazsınız.

 • E grıp 2 atomızr adaptoru arıyorum alınde olan ulasabılır mi?

 • Egrip 2 cihazim var. Mini serpent atomizer takili fakat reset atilmis ve 1. 0 w degerinde kaldi. Atesleme tusuna veya eksi arti tusuna basinca hicbir tepki yok. Arti tusuna basili tutunca key lock veya unlock diyor ama w degerinde filan hicbir degeriyle oynanmiyor. Atesleme tusuna basili tutunca da stealht on off yaziyor. Bunu nasil cozebilirim lutfen yardim edin.. .

 • Merhabalar ben soru sormayacağım :) teşekkür ederim bir aylık kullanıcısıyım bu ürünün çevremede tavsiyelerde bulunuyorum normal sigara 2 defa içtim bir aylık sürede saman tadı aldım resmen sizlere teşekkür ediyorum iyi buharlar :) :)

 • Merhaba kardeşim memnunnolmana sevindim yeni kullnıcıyım kullanım ayarları kaç olucak bilmiyorum yardımcı olurmusun?

 • Merhaba key lock yazısı geliyo ayarlama yapamıyorum nasıl onarırım acaba

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Tuş kilidini açın, kullanım kılavuzunda yazmaktadır.

 • Kardeşim ateşleme butonu ile düşürme butonuna ayni anda bas bi yazi cikicak atesleme butonuna tekrar basarak düzeltebilirsin

 • Merhaba ben joyetech e grip 2 kullanıyorum bu cihaza uyumlu atomizer tavsiye edebilirmisiniz..

 • Bu güzel ürün için teşekkürler. Ürünü yeni aldım ve memnunum fakat hafif içim için ayarları söyleyebilirmisiniz. Sanırım biraz sert ayarlarda kullanıyorum. Mesela wolt vat ayarları ne bilim hangi coil takmam gerek gibi hafif içim için

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça