Yükleniyor..
Menü

Elektonik Sigaranın Avantajları

Elektronik sigara kullanıma grdiği günden bu yana  tartışılan durumlardan biri de elektronik sigaranın zararları ve elektronik sigaranın avantajları olup, bu konuda farklı söylentiler bulunmaktadır.

Elektronik sigara kullanıma grdiği günden bu yana  tartışılan durumlardan biri de elektronik sigaranın zararları ve elektronik sigaranın avantajları olup, bu konuda farklı söylentiler bulunmaktadır. Elektronik sigaranın sağladığı avantajlar ise ancak normal sigara ile karşılaştırıldığında ortaya çıkabilmektedir.

Elektronik sigaranın avantajlarını sayarken normal sigaranın  doğaya ve insana verdiği zararalardan başlatyabiliriz. Normal sigaranın içerisinde binlerce zehir bulunduğu ve bu zehirlerin insanda bağımlılık etkisi yaratarak yavaş yavaş ölmesine sebebiyet verdiği bilimsel bir gerçektir. Fare zehirinden birçok kimyasal ileca kadar sigaraların içinde bulunduğu gerçeği bulunmaktadır.

Elektronik Sigara Buharı

Sigara içilmesi ile dumanın yarattığı etkiden başta bireyin kendisi ve çevresindeki insanların maruz kaldığı gibi doğanında bu zehir etkisine maruz kaldığı bilinmektedir. İşte bu durumda elektronik sigarada ne bireye ne de doğaya  zehir salınımı söz konnusu değildir. Binlerce zehirden hiçbirini elektronik sigaranın bünyesinde bulamazsınız.

Duman üretme söz konusu olmadığı için dış çevreye karbonmonoksit gazı da dahil diğer  zehirlerinde salınımı yapmaz. Elektronik sigarada duman olarak adlandırılan kısım sadece elektronik sigara buharı olduğunu belirtebiliriz.

Yangın çıkarma etkisi normal sigaraya oranla çok düşüktür. Ancak bir elektronik cihazın yangın çıkartma olasılığı oranında yangın çıkartabilmektedir.

Elektronik Sigara Tamamen İle Zararsız Mıdır?

Elektronik sigaranın normal sigaraya göre daha fazla avantaj sağlaması nedeni ile akıllara elektronik sigara tamamen zararsız mıdır? Sorusunu getimektedir. Elektronik sigaranın tamamen zararsız bir cihaz olduğu gerçeği yansıtmamaktadır. Ancak normal sigaranın sağladığı zarara kıyasla elektronik sigaranın zarar sağladığı düşüncesine kapılmak objektif olmayacaktır. Her maddenin kalitelisi ve daha iyisi bulunması bakımından elektronik sigaranında  daha iiyi bir alternatifi bulunmaktadır. Bu kısımda seçim size ait olacaktır. Elektronik sigara üretimini gerçekleştiren firmanın cihazlarının kontrolü tamamı ile sizlere aittir.

Tabiki her ürürnün kötü bulunma olsılığı bulunduğu gibi elektronik sigaranında kötü çıkmayacağı gerçeği yansıtmamaktadır. Tüm el yapımı cihazların belirli bir ömrü bulunduğu gibi elektronik sigaranında belirli bir ömrü bulunmaktadır.Ayrıca elektronik sigara cihazının tamamı ile kaliteli  ve mükemmel bir yapı sergilediğini de söylememiz doğru olmayacaktır. Firmanın piyasaya sürdüğü elektronik cihazın kalitesi değişkenlik gösterebilmektedir. Burada kullanıcı olarak dikkatli olmak ve bilinçli olmak sizlere bağlıdır.

Bu içerik 02.03.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 346 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça