Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Ciğer Çekimi-Sigara İçimi Nedir Nasıl Yapılır

Yorumları oku (20)

Sigara İçim mi? Ciğer Çekimi mi?

Ciddi Uyarı!: Yüksek voltaj ve ısı değerlerinde oluşan kimyasal reaksiyon sonucu açığa çıkan kimyasallar daha fazla olabilmektedir. Önerilen maksimum volt değeri 3,6-3,7 dir.

Her şeyden önce yeni başlayan arkadaşlarımızın yaptıkları yanlış, buharı çektiği vakit yaptıkları stil hatalarıdır. Öncesinde sigara içiyor olduklarından ötürü aynı stille içmek yanlıştır.
İlk olarak çok güçlü bir nefes almanız gerekmektedir filtreden dumanı çıkartmak için sigara içtiğimiz zaman, sonrasında ağzımızda biriktirip ciğere çekeriz. Buhar için bu yöntemi kullandığımız vakit hem aroma hem de buhar kısmından hiçbir şekilde tat alamayız.

E-sigaralarda coil, likitleri ısıtarak buhar oluşturmasını sağlamaktadır. Bu yüzden istediğiniz bir yöntem bu ciğer yada sigara içimi olabilir, buharı çekerken yavaş yavaş belirli bir hızla çekmeniz gerekiyor.

Sizlere şimdi arasındaki farkları söyleyeyim.

* Sigara içimiyle ciğer çekimleri aralarındaki en büyük fark, çıkmakta olan buharın miktarıdır.
* Çıkan buhar miktarı arttıkça o buhardan aldığınız aromaların lezzeti git gide azalacaktır.
* Çok sayıda buhar demek aynı anda yüksek wattlar bu da demek oluyor ki hızlı olarak pil tüketimi ve yüksek likit harcaması anlamına da gelmektedir. Gerçi sigara içimiyle ciğer çekimi için kullanılmakta olan coillerin ohm değeri aynı olamaz, sigara içimlerinde daha fazla ohmlu coiller çok daha iyi sonuç sağlayacaktır. Yine de size yaklaşık olarak farkları belirtebilmek için, aynı coil ile hem sigara, hem de ciğer çekiminde yapmanız gerekmekte olanları ve farkları anlatmaya çalışalım.

Sadece üç ayarı değiştirelim

1- hava delikleri
2- watt değerleri
3-drip tip diğer adıyla ağızlık

Kullanılan atomizer cleitonun sarmalı modeli. coillerin ohm değeri 0.3


İlk olarak sigara içiminden bahsedelim,

Hava deliklerini 4’te 3 oranında sıkıştırıyorum, gücüyse 30 watta getiriyorum ve baya dar bir ağızlık seçiyorum ve çekim işlemini yapıyorum. İlk olarak buharı ağzımda biriktirdikten sonra, aromanın lezzetini tam olarak hissettikten sonra ciğere yolluyorum. Bu içim şekliyle ciğere çekmeseniz bile olur. Anlatmak gerekirse ağzınızda buharları topladıktan sonra etrafa yavaş yavaş salabilirsiniz. Eğer burundan dumanı verebiliyorsanız bu aromayı çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ek olarak sigara içiminde 0.3 ohm değerinin aslında çok küçük olduğunu tekrar söylemekte yarar var.

Genellikle sigara içimi için geçen atomizerler, çift tel olarak değil tek tel sarılan atomizerdir. Bu yolla 1 ile 2 ohm değerine çıkabilir ve çok daha düşük wattlarda fazla buhar çıkarabilirsiniz.

Sırada ciğer çekimi var şimdi ondan bahsedelim,

Bu işlem için wattı 60’a yükseltip, daha geniş bir ağızlık kullanarak hava deliklerini sonuna kadar açık bırakıyorum. Tetiğe basacağım sırada yavaş ve homojen bir yöntem ile dumanı direk ciğere gönderiyorum. Bu kısımda buharın baya bir sıcak olduğunu hissedeceksiniz.

Ciğerlerinizin gücüne ve sıcaklığa ne kadar alışık olduğunuza bağlı olarak çekeceğiniz miktar belirlenecektir. Tekrar arka arkaya ikisini de anlatalım. Bu anlattığımız iki farklı stil, kullanan kişiye kalmıştır tamamen. Kimileri ciğer çekimini sever, kimi sigara içimini. Bence bu ikisinin ortak noktası olan bir stilden zevk alıyorum.

Biraz açalım konuyu, coiline bağlı olarak 50-70 watt arası yarım açık bırakılacak hava kanalı, geniş ya da çok dar olmayan ağızlık bularak buharı ilk ağzımda biriktirip sonra ciğere ya da dışarı bırakıyorum. Eğer dikkatli olursanız buharı çekim sırasında, buharların bir kısmını dışarı gönderip biraz daha nefes alarak aynı hızda çekmeye çalışıyorum.

Herkes çeşitli yollar deneyerek kendine en iyi içme şeklini oturtacaktır. Sizin ruh halinize ve şartlara göre değişik stillerde çekim deneyebilirsiniz. Örnek olarak buharı sevmeyen bir arkadaş ortamında sigara içimi kullanırken, buharcılar veya yalnızken ciğer çekimi uygundur. Tamamen kişisel tercih olduğu için kendinizi dinleyin. En keyifli içimi siz belirleyeceksiniz tabi ki.

Ek Resimler

Bu içerik 01.05.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 9673 kez okundu.

Yorumlar (20)

 • Hocam bana sigara içimi 1 kaç tane komple full mod cihazla atomizer beraber sigara önerirmisiniz
  birde sigara içimmi sadece atomizer 1 kaç tane

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba irtibat numaralarımızda arayarak yada whatshap üzerinden yazarak iletişime geçerseniz arkadaşlar size göre birkaç model önerisinde bulunabilirler.

 • Hocam mrn benim merak ettigim hangi coil i kac ayarinda kullanmak gerek bn genelde 0. 5 ohm kullaniyorum cihazim joytech 150w cubouid pro ss316 modunda nasil ayarlama yapabilirim wat ve volt ayari nasil
  olmalidir

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Coiller üzerinde watt aralıkları belirtilmiştir. Örnek olarak 15 -30 watt olarak yazıyordur 15-30 watt aralığında kullanabilirsiniz. Belirtilen değerlerin altına yada üstüne çıkmamamız gerekir.

 • Sadece sigarayı bırakabilmek için aldım 2. Günümdeyim ve ağzıma şükürler olsun normal sigara almadım. Ama bu dediklerinizin hiçbirinden bişey anlamıyorum sadece satıcı taktı likit konulacak yeri söyledi ateşleyip içiyorum yok waatt ayarı yok bilmem ne ayarı en ufak bi bilgim yok ne yapcam ben :( bu delikleri kısma olayı nedir nasıl nerden yapıyoz nasıl öğrencem ben bu aleti zaten tribe giriyorum her çekişimde patlama korkusuyla çekiyorum yanlış bişey yapcm da paylayacak diye :( biri bana yardımcı olsun cihaz markası vaperesso target pro starter kit yazıyo kutuda

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  merhana sitemizin sıkça sorunlan sorular, yenibaşlayanlar için bilgilendirme ve blog kısımlarını okursanız eksiksiz tüm bilgileri öğrenenilirsiniz

 • Anlıyacagın şey bu senin kullandın cihaz mekanik mod veya yarı dijital mod dur benimki revenger araştır o cihazı ögrenirsin ordan neyin ne olduguna

 • Vaperosso revenger kullanıyorum sigara içim ve ciger çekim ayarları ne olmalı sizce. Bu konularda tecrübem yok. Ayrıca nargile gibi kullanmak için ayarları ne yapmalıyım. 50ww kullanıyorum ben hava kanalı sonuna kadar açık. Şimdiden teşekkurler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sigara içim için hava kanalını kısın wat ayarınıda düşürüp kullanabilirsiniz.

 • Aldıgın cihaz 10 numara yanlız sigara içimi içmek istiyorsan atomizeri degiştirmen lazım bunun için en iyisi tek tel sarımı olan atomizerler bunlarda kendi aralarında 3 ayrılıyor rda rba rta bunlarada girersek yazacaklarım bu satıra sıgmaz

 • Benim cihazım joyetech vtc mini nargile çekimi yapmak için kaç ohm coil kullanmam gerekiyor acil yardım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  0,5 coil alarak kullanabilirsiniz.

 • Bende smok alien 220w var dün içmiştim buharı iyiydi gayet bu sabah aynı waat da ateşledim ama buhar sıcak geldi ciğer çekimi kullanıyorum

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  yeni coil ise biraz toparlaması için zaman gerekir. sıcak buhar gelmesi sık sık kullanıyorsanız olması normaldir.

 • Kardeşim ben eleaf ijust s kullanıyorum, henüz buhar konusunda yeniyim on gündür sigarayı bırakmak için bu sistemi tercih ettim, 03 coil kullanıyorum fakat hava delkllerini açıp kapamak haricinde ijust s de yukarıda belirttiğiniz diğer ayarların hiç biri yok, bu cihaz için de içim tavsiyeleri yazsaydın çok iyi olurdu, teşekkürler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Likitini koyup kullanmaya başlayabilirsiniz ek bir ayar yapmanıza gerek yok. 0,3 ohm coil nargile içim olarak geçer ve duman yoğunluğu daha fazla alabilirsiniz.

 • Mekanik modlar ciger cekimi mi yoksa sigara cekimi mi

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Bunu belirleyen mod değildir kullandıgınız atomizerdir.

 • İstic pico ecr coıl 1. 0ohm kullanıyorm ayarları ne olmalı kac watt low hıgh kac olmalı kac volt olmalı.. ?? 0. 3 ve 05 ıcınde ayarlar ne olmalı.. ??

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Cihazı wat modunda kullanıp coil üzerinden yazan wat değerleri ortasında kullanabilirsiniz.

 • Hava kanalını sigara moduna alırsam likitin ömrü uzarmı?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Hava kanalını kısarsanız sigara moda geçer likit tükemi düşer fakat watıda düşürmeniz gerekir sadece hava kanalı ile ilgili değil önemli olan kullanılan wat değeri değer nekadar yüksek olursa tüketimde okadar yüksek olur .

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça