Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Gerçekleri

Yorumları oku (192)

Elektronik Sigara Gerçekleri


Elektronik sigara ülkemizde çok fazla bilinen bir cihaz olmaması nedeniyle, bazı kimseler tarafından yalan ve sahtekarlık üzerine kurulu bir satış politikasıyla piyasaya sunulmaktadır. Bu yalanlara ve şehir efsanelerine inanan müşteriler ise boşa para harcayarak mağdur duruma düştükleri gibi sağlıklarını tehlikeye atmaktadırlar.Tabiri caiz ise yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktadırlar.Şimdi elektronik sigara halkında doğru bilinen YALANLARI inceleyelim !

Elektronik Sigara Gerçekleri


Orijinal Likit & Sahte Likitler !


Piyasada Orijinal Dekang, Liqua vb. adı altında, plastik veya cam kutularda içeriğindeki maddelerin ne olduğu belli olmayan pek çok likit satılmaktadır. Bu maddeler sigara hazzı vermediği gibi sağlığınızı da tehlikeye atmaktadır.

Türkiye'de üretilen likitlere itibar etmeyiniz. 
Satın almak istediğiniz likitleri, üretici firmanın web sitesinden kontrol etmelisiniz. Şişe veya kutu görsellerini, orjinal sitesinde bulunan mg değerlerini ile satın almakta olduğunuz ürünün mg değerlerini kontrol etmeniz gerekmetedir.
Eğer satın almış olduğunuz likit sahte ise kullanmayın ve aldığınız firma ile iletişime geçerek iade edin. Sahte likit aldığınız firmaları şikayetvar vb sitelere ihbar ederek, bir başka elektronik sigara kullanıcısının zarar görmesini engellemiş olursunuz.


EVYAP LİKİTLERE DİKKAT !
Evde yapılan içeriğinde nelerin kullanıldığı  likitlere dikkat ediniz, sırf güzel kokusu güzel tadı nedeniyle sağlığınızı riske atmayınız. Litresi 10 tl olan gliserin mi , yoksa litresi150 tl olan gliserin mi içerisinde kullanılıyor bunlar çok önemli ayrıntılardır. Aroma olarak gıda sektöründe bile kullanılamayan derece kalitesiz aromalar mı kullanılıyor yoksa Avrupa Gıda Enstitulerince onaylı aromalar mı kullanılıyor lütfen dikkat ! Dostlarınız ve güvendiğiniz kişiler dışında bilmediğiniz markaları ve evyap likitleri tercih etmeyiniz.!

Şikayet Var "Elektronik Sigara"


Şikayet Var "Elektronik Sigara"


Elektronik sigara evet bu buhar üreterek sizi sigara alışkanlığından kurtaran ve sağlık sorunlarına neden olan pek çok hastalığı önleyen cihaz ! Ülkemizde bazı siteler tarafından internet alışverişi bu ürün üzerinden su istimal edilmektedir. Lütfen ama lütfen, alışveriş yapmadan önce sikayetvar.com gibi sorun çözüm sitelerinde, alışveriş yaptığınız sitenin adını yazarak arama yaptırınız. Çok  fazla sorun bulunan sitelerden uzak durunuz alışveriş yapmayınız!

Kullanıcıların ne gibi sorunlar ile karşılaştıklarını okuyunuz. Mutlaka hakkında şikayet olmayan sitelerden alışveriş yapmaya özen gösteriniz.! Sonra kutu içerisinden çıkan hıyar ile uğraşmayın, paranızın peşine düşmeyin ! Ayrıca telefon veya e-mail ile ulaşamadığınız satıcıdan da alışveriş yapmayınız.

Elektronik Sigara Distribütörü Bayi Yalanı

"Elektronik Sigara Distribütörü – Bayi'' Yalanı !

Ülkemizde satışı henüz yasal olarak kabul edilmemiş, özel izne tabi olan bir ürünün distribütör, bayi veya yetkili satıcı gibi ünvanlar adı altında satışının yapılabilmesi mümkün değildir.

Takdir edeceğiniz gibi resmi olarak ithal edilemeyen bir ürünün distribütör, bayi veya yetkili satıcı gibi pazarlama ve satış yapan şirketleri olamaz. Bu gibi şirketlerin tamamı hayal ürünüdür. !

2 Yıl Garanti Yalanı

" 2 Yıl Garanti " Yalanı !


Eminim ilk duyduğunuzda kulağınıza çok hoş geliyordur. Bu gibi vaatlerde bulunan ve stoklarında sadece üç –beş adet ürün bulunan satıcılara ürünü satın aldıktan sonra ikinci kez ulaşamayacaksınız.
Bildiğiniz gibi resmi olarak ithalatı olmayan bir ürünün garantisi de yoktur. Bu garantiyi veren satıcıya ürünü satın aldıktan sonra bir daha ulaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Elektronik Sigara Marka Yalanları

Elektronik Sigara ''Marka'' Yalanları !


Piyasadaki bazı pazarlama dehaları, sattıkları ürünlerin Almanya, Amerika, İngiltere gibi ülkelerde üretildiğini öne sürüp insanları kandırmaktadır.
Unutulmamalıdır ki bu ülkelerde ne elektronik sigara fabrikası vardır, nede üretim yapılmaktadır. Elektronik sigara imalatının tamamı Çin’ de yapılmaktadır. Avrupa kuruluşlu olan bazı firmalarda ürünlerini Çin’ den temin etmektedirler. Kaliteli bir kaç marka adı verecek olursak Joyetech, Innokin , Aspire, Eliaf, eCig eu gibi…

Devamlılık İlkesi

Devamlılık İlkesi


Sürekli isim değiştiren ve mantar gibi türeyen, kopya içeriğe sahip ve web site tasarımı açısından size güven vermeyen sitelerden alışveriş yapmayınız. Bu siteler büyük ihtimal ile dolandırıcılık için kurulmuş web siteleridir.
Ürün temininde uzun zamandır var olan web sitelerini tercih ediniz.

Bu içerik 20.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 61249 kez okundu.

Yorumlar (192)

 • Mrhb bende elektronik sigara almayı düşünüyorum ancak patlama ihtimalinden dolayı çekimser davranıyorum bu konuda internette bazı resimleri gördüm alasım gelmedi patlama riskinin nedenleri nedir acaba?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba bilinçli bir tüketim ile artı olarak cihazın kendi güvenliğini sağlayan özelliği ile gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir cihazdır.

 • Kardeşim aynı soru benimde aklımda vardı ama iyice araştırdıktan sonra karar verdim şuanda elimde vaporesso revenger var bunun en sevdiğim tarafı ise hem şık tasarım hem patlamaya karşı korunaklı yani adamlar içine bir çip koymuş o çip sayesinde patlama olayı ortadan kalkıyor tavsiyem revenger al

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sayın kullanıcılarımız şu linke tıklayarak yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. https://www.elektroniksigaravip.org/icerik/elektronik-sigara-neden-patlar.html

 • Merhabalar 5 aydır eleaf istick power 80 kullanıyorum sigara isteğim kalmadı ancak cihazın ayarları karışmış buhar gelmiyor likit fışkırtıyor çok. Araştırıp ayarlamaya çalıştım ısınıyor. Hava delikleri açık olmasına rağmen çekim yapamıyorum. Bu cihazı bilen biri resim atabilirmi ayarları konusunda

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  İçindeki coili değiştirin üst atomizeri komple söküp temizleyin kullanacağınız coil üzerinde wat değeri yazar ona uygun değerlere getirin cihazı çalışır.

 • Merhaba, target marka elektronik sigraya yeni başladım. Normalde günde 1,5 paket uzun sigara içiyorum. Ancak cihaz beni tatmin etmiyor. Çektiğim dumanın vücuduma girdiğini hissetmiyorum. Bunun nedeni nedir? Kullandığım likit ile ilgili olabilir mi?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kullandığınız likit açık el yapımı ise ondan kaynaklı olur yada nikotin değeri düşüktür nikotin oranını yükseltip deneyin.

 • Merhaba elimde al85 kit mevcut, tfv8 baby atomizer ile kullanıyorum, uyumlu bir rta ya da rta olarak kullanmak için tfv8 e uyumlu iç atomizer var mıdır?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba, Buradan TFV8 Baby RBA Coil'e ulaşabilirsiniz. 

 • Merhaba! Bende e nargile var ama likit 1.6mg dolu çekiyorum acı tat geliyor neden?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Nikotin seviyesi çok yüksek 0.6mg seviyelerinde bir likit dene

 • Merhaba ben joyetch ego kullaniyorum ancak cok akıtıyor bazen.. Simdi yeni bir şey almak istiyorum ancak akıtma sorunu olmayan bir ürün tavsiye edermisiniz. Daha öncede sizden almıştım.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Üst dolum yapılan cubis tarzı atomizerli cihazları tercih edebilirsiniz. Eleaf Pico Tavsiye edebilirim.

 • Merhabalar,
  evyap likitlerde bahsetiğiniz gliserin farkını biraz daha detaylandırır mısınız? Araştırdığım kadarı ile gıda sınıfı gliserin kalite ve fiyatları aşağı yukarı aynıdır çünkü. Örneğin bahsettiğiniz litresi 150tl lik gliserini nereden temin edebiliriz? Şimdiden teşekkürler

 • Ben de bu sorunun yanitini merak ediyorum admin yalnizca bunu cevaplamamis neden acaba :)

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhabalar gıda gliserini ile karıştırmamak gerek. kalitesini ölçmek ciddi kimya bilgisi ve ekipman gerektirir laboratuvar ortamında testten geçmesi ve kapalı kutusunda ambalajlanması sağlık açısından çok önemlidir. Tam olarak bilinen marka Nbase likit kullanmak , hiç bir zaman tükettiğiniz üründen şüphe duymamanızı sağlar.

 • Merhabalar
  ben ego aio kullaniyorum likit olarak 18 mg coil 0. 6 gunde bir paket sigara iciyordum sigarayi biraktim ama bazen bas agrisi yapiyor sigara tadinda kullanim icin likit ayarimi ve coili nasil secmeliyim
  tesekurler

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sigarayı bırakmışsınız fakat nikotin oranınız normale göre çok yüksek baş ağrısı bundan kaynaklı olur yavaş yavaş nikotin oranınızı düşürmeye çalışın  9-6-3 olarak düşürerek devam edin. 

 • Selamlar joytech ego aio box kitini almaya karar verdim. Atomizer başlıklar ortalama ayda iki tane değiştirmek gerekiyor muş bu doğru mu? Ben günde bi buçuk paket sigara içen birisiyim ayda kaç atomizer başlık değiştiririm?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kullanıma göre değişmektedir. Ortalama 2 hafta ömrü vardır, yanık tadı aldığınızda değişmesi gerekiyor demektedir. Elektronik Sigara Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı okumunızı tavsiye ederim.

 • Merhabalar. Daha once arkadaşım elektronik sigara kullandı ama dudağında yara yaptı geçer dedik ama gecmeyince biraktik. Simdi tekrar kullanmak istiyor ama acaba vücuttan dolayimi yoksa kullanılan aletten dolayimi anlayamadık bu konuda bir bilginiz var mi. Kullanılan markayı hatırlamıyorum çok oluyor kullanali. Onerebileceginiz nedir acaba. Bir de sürekli kullanmak mi gerekiyor bunu ne zaman sigara bırakma durumu oluyor tahmini. Teşekkürler.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sıkça sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

  Coil kullanımı, sıçratma yanma sorunu?

  Bu durum çok sık rastlanan bir sorundur. Kullandığınız içim tarzı veya yanlış kullanımdan kaynaklanan bu tip sıçramalar olabilir. Çözüm için öncelikle peçete yardımı ile boru yolunu temizleyin;
  İçim Tarzı Hatası : Nargile içer gibi içinize çekin ve içinize çekmeye başladıktan sonra düğmeye basın. Eğer düğmeye basıp 1 saniye dahi beklerseniz buharlaşan sıvı hava akımı olmadığı için tellerin etrafında - boru yolunda nem şeklinde kalır ve kızgın tele sıvı damlatılmış gibi sıçramalar yapabilir.
  Yanlış Modda Kullanım : Coil - iç atomizerlerin ohm - direnç değeri bulunmaktadır. Ohm seviyesi düştükçe dirençte düşecektir ve daha çok akım geçerek geniş hava akımıyla daha çok buhar üretecektir (Örneğin 0.5ohm daha çok buhar 1.0ohm daha az buhar). Coil üzerinde önerilen watt değerleri bulunmaktadır. Mod bir cihazda yanlış watt seviyesinde kullanırsanız sıçrama yapabilir yada coil içindeki pamuklar yanabilir.(Örneğin 1.0ohm bir coili 60 Watt seviyesinde kullanırsanız yakarsınız, veya 0.3ohm bir coili 10w kullanırsanız sıçrama sorunu yaşayabilirsiniz.)

 • Dudakta yara yapması ya çok yüksek sıcaklıklar da yanlış atomizer kukla kullanıyorsunuz dip tip. Kalitesiz ise fazla ısınma ya da likit in için de ki pg oranı kimilerinde alerji yapar o da olabilir. Yoksa söz konusu olamaz. You tube dan videolari inceleyin. Ben de yakında video yapacağım.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça