Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Modelleri

Elektronik sigara modelleri geçmişten günümüze kadar git gide bir gelişme göstermektedir. Normalden daha farklı içeriğe sahip sigaralardan olan elektronik sigara pek çok ülkede tüketilmektedir. Bunların başında İngiltere gelmektedir. Elektronik sigaranın ortaya çıkış amacı sigarayı birden ya da yavaş yavaş bıraktırmayı sağlamak için olmuştur. Kanserojen madde içeren bu elektronik sigaralar aslında görüldüğü kadar masum değildir. Ancak kullanımı hemen hemen birçok kişi tarafından sürmektedir.

Elektronik Sigara Ücretleri

Elektronik sigara fiyatlari normal sigaradan biraz farklıdır. Kartuş ve sigaranın kendi cihazı ayrı ayrı satıldığı gibi birlikte de satışları bulunmaktadır. Bunun için online satışı bile olan elektronik sigaralar markalarına göre de değişiklik göstermektedir. E – sigara hemen hemen her yerde kullanıldığından ergonomik yapıya sahiptir. Bunun dışında cihazı ve likitleri vb. özelliklerinden ve sigarayı bıraktırma gibi özelliklerinden dolayı tercih edilen bu sigaralar değişken fiyatlara sahiptir.Elektronik sigara modelleri gün geçtikçe gelişen teknolojisi ile birlikte sigara tiryakilerinin sigara bırakma konusunda yeni gözdesi haline gelmiştir.

Likit Mg ve Likit Ml Nedir?

Öncelikle likit mg dolum sıvısı ilaçlardaki dozaja benzer bir orandır. Yoğun ve katı sigara tercih edenler için yüksek dozdan başlanıp git gide düşmesi için ayarlanmış bir özelliktir. Bu likit mg ile elektronik sigaranın buharındaki sertlik ve yoğunluk oranıdır. Likit ml ise sıvı ölçü birimidir. Elektronik sigara içerisinde bulunan sının miktarını göstermek için kullanılan bir birimdir.

Likitte Bulunan PG ve VG Nedir?

PG denilen bu kavram propilen glikol olarak bilinmektedir. Propilen glikol gıda ürünlerinde de yer alan renksiz ve berrak renktedir. VG denilen kavram ise bitkisel gliserindir. Doğal organik sıvılarından olan vg tatlı ve kalın özelliğe sahip sıvıdır. Elektronik sigaralarda kullanılan likitlerin içerisinde ya % 100 PG ya da % 100 VG olmaktadır.

Elektronik Sigaranın Normal Sigaradan Farkı

Normal sigaradan farklı olarak cihaz özelliği göstermesi, dumansız olması ve elektronik likit dolum sıvıları gibi ürünlerle çalışmasıyla ayrılır. Elektronik sigara ile normal sigara arasındaki benzerlik ise dudak tiryakilerin ihtiyaçlarına hitap etmesi ve içeriğinde nikotin bulunmasıdır. Ancak elektronik sigarada bu nikotinin oranı kişinin tercihine bağlıdır. Bu yüzden ayarlanabilmektedir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 73 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça