Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Sıkça Sorulan Sorular

Yorumları oku (16)
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA NEDİR?

Elektronik sigara, geleneksel sigara hissini yeniden üretir. Temel olarak bir batarya sistemi ve bir atomizerden oluşur. Atomizer içerisine konulan aromalı sıvıları ısı sayesinde buhar haline dönüştürür. Atomizer ısı üretmek için ihtiyacı olan enerjiyi bataryadan sağlamaktadır. Nefes çekme sırasında hava ile karışan ve buhar haline dönüşen e-likit, geleneksel sigaradakine benzer bir duman üretir.
Küçük, orta ve büyük çaptaki kullanıcılar için basit ve ulaşılabilir tüm kitleri öneriyoruz. Kullanmak için yalnızca içerisine seçtiğiniz e-likiti eklemelisiniz.
Bu elektronik sigara rehberinde elektronik sigara hakkında dikkate almanız gereken her şeyi ve avantajlarını sizin için listeleyeceğiz.
Resim
Elektronik Sigara Nedir?
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Ateşleme süreci geleneksel sigaradaki gibi değildir, bu sebeple zift, katran gibi zararlı maddeler oluşmaz. Tercihinize göre uygun bir nikotin dozajı ile birlikte damak tadınıza göre aromalandırılmış bir e-likit kullanabilirsiniz.
Oldukça ekonomiktir: sigara için kullandığınız bütçede en az 5 kat tasarruf edeceksiniz.
Kül tablalarını, çakmakları, rahatsız edici tütün kokularını unutun.
Geleneksel bir sigaradan aldığınız hissi elektronik sigaradan da alabilirsiniz.
Elektronik Sigara Soru

HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMEM GEREKTİĞİNİ NASIL ANLAYACAĞIM?Elektronik sigaraya geçiş yapıldığında, birçok seçenekten hangisinin seçilmesi gerektiği konusu kullanıcıların daima aklındadır. Elektronik sigara piyasasında geniş bir ürün yelpazesi vardır. Bu elektronik sigara rehberi ile hangi elektronik sigarayı seçmeniz gerektiği konusunda işinizi kolaylaştıracağız.

1. BAŞLAMAK İÇİN HANGİ MODELDEN UZAK DURMALIYIM ?
Sigara kullanmayı bıraktıktan sonraki ilk refleks, sigarayı kendisine benzeyen (aynı formda, aynı boyutta) bir elektronik cihaz ile değiştirmek olabilir.

Bu refleksten tamamen kaçınılmalıdır. Elektronik ikameler, geleneksel sigara biçimine sahip ilk jenerasyondur. Bu sigaraya benzeyen cihazlar aynı buharı üretir, yeterli miktarda bir nikotin getirir, kısıtlı batarya seçenekleri ile birlikte boğazda bıraktığı hisler neredeyse hepsinde aynıdır. Aynı şekilde, aroma seçenekleri de sınırlıdır. Dahası, geleneksel sigara benzeri elektronik sigaralar bırakmanız için uygun değildir. Ancak, sigara içmeyi bırakmanıza olanak sağlamasa bile bu davranış fikrini unutmamalısınız, diğer modelleri daha etkili keşfetmek için başlangıç olarak kullanılabilir.

2.YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA
Şimdi hangi modelden uzak durmamız gerektiğini biliyoruz, peki hangi elektronik sigara ile başlamalıyız?

Şarj edilebilir elektronik sigara modeli ile başlamak tercih edilebilir. Şarj edilebilir elektronik sigaralar, buharlaştırma sistemini oluşturan atomizer haznesi (bu hazne e-likit ile doldurulur) ve bu haznedeki e-likidi ısıtıp buharlaştıracak olan bataryadan oluşur.

Atomizerin kullanımı, kullanıcıya geleneksel sigaradakine benzer bir boğaza vuruş sağlar. Bu atomizerler çok sayıda e-likit ile birlikte kullanılabilir ve e-likit haznelerinin cihazdan cihaza değişen belli bir kapasiteleri vardır. Atomizerlerin son jenerasyonları hava girişini ayarlayabileceğiniz hava akımı halkalarına ve likit dolum sistemlerine sahiptir.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HANGİ ELEKTRONİK SİGARA

Yüksek otonomiye ve güce sahip bataryalar, uzun süreli bir nikotin etkinliği ile birlikte sigaranın verdiği hissi yeniden üretir ve size sunar. Elektronik sigaranızı uzun süre kullanabilmeniz için Pass Through fonksiyonuna sahiptir. Bununla birlikte, box formatındaki bataryalar için şarj süresi çok daha kısadır. Günümüzde diğerlerine kıyasla daha popüler olan box formatındaki bataryalar kompakt boyutları ile birlikte pratik bir kullanıma sahiptir ve tecrübeli kullanıcılar için önerilir.

3. HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇECEĞİMİ ANLAMAK İÇİN HANGİ KRİTERLERE DİKKAT ETMELİYİM?
İlk kez kullanmak için hangi elektronik sigarayı seçmemiz gerektiğini araştırma süreci biraz karışık gelebilir. Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullanmaya karar verenler piyasadaki elektronik sigara seçeneklerinin arasında kaybolabilir.

Sizin için burada hızlı bir Elektronik Sigara Rehberi var.

Sizin için iyi bir tercih olacak elektronik sigaranın şarj etmeye gerek kalmadan size bir gün boyunca iyi bir performans sağlaması, basit bir kullanımı olması ve iyi bir tat ile birlikte geleneksel sigarada aldığınız boğazdaki vuruşu getirmesi gerekir.

Piyasadaki modeller arasından doğru elektronik sigarayı bulmak için, sigara kullanırken ait olduğunuz profili ve amacınızı belirlemeniz gerekir.

Kullanım Profiliniz:
• Ara Sıra Sigara Kullanan: Günde yaklaşık olarak 10 adet sigara içiyorsanız ve sigaraya bağımlı hissetmiyorsanız bu gruptasınız demektir.
• Orta Derecede Sigara Kullanan: Günde düzenli olarak 10-20 adet arasında sigara içiyorsanız, sigaraya bağımlı olmakla beraber yokluğuna birkaç saat dayanabiliyorsanız bu gruptasınız.
• Yoğun Olarak Sigara Kullanan: Günde 20’den fazla sigara içiyorsanız, ağzınızda sürekli sigara varsa ve sigarasız bir gün hayal edemiyorsanız bu gruptasınız.
• Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hedefiniz:
• Sigarayı tamamen elektronik sigara ile değiştirin, aldığınız keyfi ve zevki koruyun
• Eğer ayarlamalar ile uğraşmak istemiyorsanız mümkün olduğunca basit olan bir cihaz bulabilirsiniz
• Eğer ayarlamalar sizi rahatsız etmiyorsa, cihazınızı iyileştirebilir ve farklı e-sigara stilleri keşfedebilirsiniz.
• Sigarayı tamamen bırakın, elektronik sigara yalnızca bir geçiş değildir. Sigara tüketiminizi azaltabilirsiniz, elektronik sigara zorluk yaşadığınız anlarda size yardımcı olacak.
• Sigara tüketiminizi azaltın.
• Bütçenizde oluşan tasarrufun farkına varın.

4. E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN
Sizi tatmin edecek miktarda nikotin oranına sahip bir e-likit tüketmeniz, sigaradan elektronik sigaraya geçiş yapmanız konusunda size yardımcı olur. Yani likit seçiminiz de elektronik sigara seçiminiz kadar önemlidir. Sigaranın eksikliğinden kaynaklanan hissin üstesinden gelmek için yeterli dozajda bir nikotin gereklidir.

E-LİKİDİNİZİ VE NİKOTİN ORANINIZI BELİRLEYİN

Nikotin oranı yalnızca bağımlılığınıza bağlı değildir, bunun yanında kullandığınız cihaz ile ilgilidir. Performansı yüksek bir cihaz, her çekişte size daha fazla nikotin getirir.

5. ELEKTRONİK SİGARA BAŞLAYANLARA TAVSİYELER
• İyi başlamak için, şarj sıkıntısı yaşamadan gün boyu kullanabileceğiniz bir elektronik sigara seçmelisiniz.
• Sigaranın eksikliğini kapatmak için yeterli nikotin oranına sahip bir e-likit gerekir.
• Sigaradan aldığınız tadın aynısını beklemeyin, sigara ve elektronik sigaranın verdiği hisler mukayese edilebilir. Ancak doğru nikotin seviyesinde bir e-likit kullanırsanız aradığınız keyfi bulacaksınız.
• Sigara ile elektronik sigara, kullanıcının yaptığı çekiş açısından farklıdır. Sigarada yapılan kısa ve yoğun bir çekişin tersine, elektronik sigarada çekiş daha uzun (3-4 saniye) ve daha yumuşak olmalıdır. Elektronik sigarada çekiş yaparken batarya üzerinde bulunan ateşleme butonuna basmanız gerekir.
• Her zaman yedek coilinizin olmasını öneriyoruz. Bu kısım, elektronik sigaranın düzenli olarak değiştirilmesi gereken parçasıdır. Coilin ömrü bittiğinde, çekiş yaparken aldığınız hissin kalitesi azalır.
• Yeni coilin takılması ile birlikte, hazneye likit doldurduktan sonra ateşleme tuşuna basmadan 5-10dk dakika beklemek gerekir. Bu sayede yanık bir tat alma olasılığınız ortadan kalkar.
• İlk birkaç gün içerisinde elektronik sigarayı çok yoğun olarak kullandığınızı düşündüyseniz kendinizi suçlu hissetmeyin, bu size nikotini getiren elektronik sigaranın düşük etkinliğinden dolayı kaynaklanır.
• Nikotin konusunda sıkıntı yaşamamanız için, nikotin alım seviyenizi hızlıca düşürmeye çalışmayın.
• Aldığınız keyif elektronik sigara kullanımında en önemli faktördür, farklı e-likitler kullanmaktan çekinmeyin.
Elektronik Sigara Soru

HANGİ PROFİLE GÖRE HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI SEÇMELİYİM?

Web sitemizde yer alan bütün elektronik sigara kitleri tamamen güvenilir ürünlerden oluşturulmuştur ve kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Sitemizde yer alan tüm kitleri etkin ve kolay kullanımlarını keşfetmeniz için size tavsiye ediyoruz.

• Eğer ara sıra sigara kullanan biriyseniz (günde 10’dan daha az), veya elektronik sigara sizin sigarayı bırakmanız için bir geçiş ise ve kullanımı kolay, fazla ayar seçeneği olmadan performans gösteren bir ürün arıyorsanız Starter Setler sizin için ideal bir model. Joyetech eGo AIO Serisi, Eleaf iCare Serisi, joyetech eGo One serisi.. gibi şarj, likit kapasitesi, renk ve boyutunu inceleyerek en begendiğiniz ürünü seçebilirsiniz.

• Eğer orta derecede sigara kullanan biriyseniz (günde 10-20 arasında) ve kullanımı kolay, iyi bir otonomiye sahip ve sigaranın verdiği hissi kusursuz bir şekilde verebilen bir cihaz arıyorsanız; Starter Setler, Mini mod setler veya Standart Mod Setler size yeterli gelecektir.

• Orta üstü derecede veya yoğun olarak sigara kullanan, farklı e-sigara deneyimleri için ayarlamalar yapmak isteyen kişiler için farklı stilleri keşfedebileceğiniz Standart Mod Setleri öneriyoruz.

• Ayrıca yine orta üstü derecede veya yoğun olarak sigara kullanan, yüksek buhar üretimi ve normal bir sigaradan daha fazla bir boğaza vuruş isteyen kullanıcılar için Mega Mod Setleri öneriyoruz.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA NASIL ÇALIŞIR?

Elektronik sigara temel olarak bir batarya ve bir atomizerden meydana gelir. Atomizerde hazne kısmı ile birlikte buharlaştırma sistemini oluşturan coil mevcuttur.

• Batarya, elektronik sigarayı kullanabilmeniz için coile gerekli enerjiyi veren unsurdur. Elektronik sigaranızı seçerken iki adet önemli noktayı göz önüne almanız gerekir: batarya otonomisi ve batarya gücü. Daha fazla detay için Batarya Rehberi’ne bakabilirsiniz.
• Atomizer kısmı ise hazne, coil (dirençli telden ve pamuktan oluşur) ve ağızlıktan meydana gelir. E-likit haznesine bağlı olan coillerin etrafındaki pamuk e-likidi emer. Cihazın ateşleme tuşuna basıldığında batarya bu dirençli telleri ısıtır ve temas eden e-likidi buharlaştırır. Üretilen buhar ağızlık kısmına kadar gelir ve kullanıcı tarafından çekilir. Haznenin boyutu (e-likit kapasitesi) elektronik sigara seçilirken dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Daha fazla detay için, Atomizer Rehberi’ne göz atabilirsiniz. Coil tipleri, üretilen buhar miktarını etkiler. Coiller ömrü doldurulduğunda değiştirilmelidir (bir coilin ortalama 15 gün kullanım ömrü vardır)
Elektronik Sigara Soru

NEDEN ELEKTRONİK SİGARAYA GEÇİYORUZ?

Çünkü siz bir sigara içicisisiniz ve bu bağımlılığınızdan kurtulmak istiyorsunuz. Eğer sigara içmiyorsanız, elektronik sigaraya başlamayın.
Elektronik sigara piyasasında Ernst & Young’un yapmış olduğu son çalışmalar, sigara kullanıcılarının birinci motivasyonunun sağlık korunması olduğunu gösteriyor. Elektronik sigara kullananların 51%’i, elektronik sigaranın normal sigaradan daha az zararlı olduğu için kullanıyor. %49’u ise elektronik sigaranın, normal sigara tüketimini azaltmaya yardımcı olduğunu düşünüyor. Ayrıca sigara fiyatları da tütün ürünlerinde yüksek vergilere sahip ülkeler için de önemli bir motivasyon.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI ZARARLI?

Sigaranın tersine, elektronik sigara kullanıldığında zift veya katran gibi zararlı maddeler açığa çıkmaz. Normal sigara ile elektronik sigaranın en büyük farkı, normal sigaranın yanarken oluşturduğu zehirli maddelerdir. İngiltere Kamu Sağlığı kurumuna göre elektronik sigara normal sigaraya kıyasla 95% daha az zararlıdır.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA İÇİNDE NE VAR BİLMİYOR MUYUZ?

E-likitlerin içeriğindeki bileşenler ile alakalı olarak bir yanlış kanı mevcuttur. Elektronik sigaranın ne olduğunu ve elektronik sigarada kullanılan likidin nelerden oluştuğunu mükemmel biçimde biliyoruz. Örneğin Fransa’da, e-likitlerin üzerinde bulunan etiketlerin doğru olması gerektiğine dair bir yasa mevcuttur. Üreticilerin ve satıcıların web sitelerinde her ürünün detayı bulunabilir.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN BENİM SAĞLIĞIM İÇİN AVANTAJI NEDİR?

Elektronik sigaraya başlayan kullanıcının birkaç gün sonra nefesi düzelmeye başlar, tat duyusu iyileşir, iştahı yerine gelir ve derisi daha canlı görünür. Solunum ile ilgili kronik enfeksiyonlar azalır. Ancak hamile kadınların nikotinli e-likitlerden uzak durması gerekir.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN DİĞER TÜTÜN İKAMELERİNE GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?

Doktorlara ve bağımlılık uzmanlarına göre, sigarayı bıraktırma konusunda elektronik sigara diğer ilaç ikamelerine karşı daha etkilidir. Dahası, elektronik sigaranın kullanımı, alınan nikotinin önemli miktarda azaltılması için bir yol olarak görülmüştür.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARANIN ÇEVREMDEKİLERE BİR ZARARI VAR MI?

Bu konu günümüzde hala tartışılmakta; yapılan birkaç çalışmaya göre normal sigaranın tersine elektronik sigara kullanımı sırasında nikotinden sadece kullanan kişi etkilenir.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA NORMAL SİGARA KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇEBİLİR Mİ?

Birçok çalışma, elektronik sigaranın normal sigaraya göre çok daha az risk içerdiğini gösteriyor. Elektronik sigara kullanılırken nikotinin veya diğer zararlı maddelerin açığa çıktığı bir yanma reaksiyonu meydana gelmez. Uzmanlara göre elektronik sigara normal sigaraya göre 95% daha az risk içerir. Elektronik sigara kullanan pek çok insan normal sigarayı kullanmayı azaltmış veya tamamen bırakmıştır.
Elektronik Sigara Soru

BAŞLAMAK İÇİN BİR BOX’A MI İHTİYACIM VAR?

Piyasada çok sayıda küçük box modlar(mini modlar) mevcuttur. Bazıları yeni kullanıcılar için özelleştirilmiştir: Mini Volt, iStick, eVic VTC Mini bunlardan bazılarıdır. Bu box modların kullanımı kolaydır, kullanmak için kullanım kılavuzunu okumaktan başka ekstra bir çaba harcamanıza gerek yoktur. Örneğin iStick Pico için bir çift batarya ile birlikte bir şarj cihazı almanız kullanışlı olabilir. Mini boxlar genellikle daha gelişmiş moda geçmek isteyen kullanıcılar için ikinci adım olarak satın alınır. Örneğin, mini box mod ile çıkış gücü kullanıcıların isteğine göre ayarlanabilir.
Elektronik Sigara Soru

NEDEN “BÜYÜK - MEGA” ELEKTRONİK SİGARALAR VAR?

Daha uzun süre kullanılabilmesi için önemli derecede yüksek batarya otonomisine sahip ve daha fazla buhar üretmek için gücü artırabildiğiniz modlar mevcuttur. Bu modlar yeni başlayanlara önerilmez, çünkü coillerin ve bataryaların kullanımı için bilgi sahibi olunması gerekir.
Elektronik Sigara Soru

YENİ BAŞLADIM VE YÜKSEK MİKTARDA BUHAR ÜRETMEK İSTİYORUM, HANGİ ELEKTRONİK SİGARAYI KULLANMALIYIM?

Yeni başladınız ancak daha fazla buhar üretmek için hangi elektronik sigarayı kullanmanız gerektiğini bilmek istiyorsunuz. Size ortalama 70W güç çıkışına sahip bir box mod, iyi hava akımı sistemine sahip bir atomizer ve 0.5ohm dirence sahip coil öneriyoruz. Bitkisel gliserin (VG) oranı yüksek olan bir likit ile (VG > 50%) birlikte aradığınız buharı üretebileceksiniz.
Elektronik Sigara Soru

ELEKTRONİK SİGARA TÜTÜN SİGARASINDAN DAHA MI PAHALI?

Bu cevap elektronik sigaranızı ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak değişir. Elektronik sigara aldıktan sonra kullanacağınız likitleri ve coilleri de hesaba katmalısınız. Kullandığınız likit miktarı ve coil sayısı elektronik sigaranızı ne sıklıkla kullandığınız ile ilişkilidir. Eğer e-likit tüketiminiz fazla ise (günde yaklaşık 10ml) kendi likidinizi kendiniz üretmeniz de seçenekler arasındadır. Bu işlemi DIY (Do It Yourself - Kendin Yap) olarak adlandırıyoruz, bu işlemin maliyeti daha azdır ve yapımı da oldukça basittir. Ayrıca kendi coilinizi kendiniz de kurabilirsiniz. Bu da ekonominize yardımcı olabilir, ancak bu işlemler için bazı teknik bilgileri öğrenmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak elektronik sigara normal sigaradan daha karlıdır.

Yorumlar (16)

 • Merhaba bende istick pico modeli var 4-5 aylık bir cihaz. Elektronik sigaryayı bir süre kullanmadığım zaman çektikten sonra boğazımı çok yakıyor sonra geri düzeliyor ve sızdırma sorunu var tankta çatlak vs gözükmüyor sizce bu sorunların nedeni nedir yardımcı olursanız sevinirim.

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Sızdırmayı coilden yapar yada atomizer arızalı ise ondan yapar coili değiştirip deneyin büyük ihtimal sorun düzelir.

 • 0 nikotin kullansam buhara bir etkisi olur mu

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Buhara etkisi olmaz, boğaz vurumu ve aldığınız nikotin etkisi azalır.

 • Elektrikli sigara ile elektrikli nargile arasindaki fark nedir? Elektrikli sigaranin icerisinde tütün var mi? Elektrik sigara ile elektrikli nargile ayni seymidir?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Her ikiside aynıdır içerisine likit doldurup kullanırsınız. Tek fark az duman çıkaran cihaz ve çok duman çıkaran cihazlardır.

 • Smok al 85 mi tarot mini mi hangisini önerirsiniz?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  iki cihazda güzel ve performans olarak iyi cihazlar. Al85 avantaj olarak harici pilli olması güçlü pil alarak şarj süresini uzatabilirsiniz.

 • Cihazim çok ısınıyor patlama gibi bir sorun yasarmiyim

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Isınma hepsinde olur ama aşırı bir ısınma var ise soğumasını bekleyip çekim yapın çekimleri arka arkaya fazla yapmamaya dikkat edin.

 • Istick pico aldık. Şarj etmek için aksamı çıkarmak gerektigini okumuştuk bir yerlerde. Çıkarmak için düzenegin alt tarafını tam çeviriyorken likit aktı biraz. Hemen geri çevirerek kapattım, sızan likiti sildim. Bir sorun olur mu? Bataryaya sızmış mıdır? ( sonrasında şarj ettik sorun yok gibiydi ama emin de olamadik)
  bu arada samsung telefonun şarj adaptörünü kullandık sarj için ( out put 5. 0v- 1. 0 a / frekans degeri 50-60 hz 0. 15 a ) sizce de uygun mudur? Diger basit usb girisi olan şarj adaptorleri de kullanilabilir mi? Batarya doldugunda pil resmi yanıp sönüyordu, normali bu mudur yoksa başka bir şekilde mi uyarı verir dolduguna dair? Biraz uzun oldu degil mi

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kuru peçeteyle silebilirsiniz akmış olabilir eğer aktıysa cihazı bozabilir. Samsung şarj aletinizle şarj edebilirsiniz . Şarj işaretinin yanıp sönmesi normal doldugunda zaten gösterge dolu gösterir ve durur.

 • Smok v8 markalı elektronik sigaram var sigarayı temizledikten sonra sigara çalışmaz oldu her seferinde düğmeyi bastığımda ışık yanıp sönüyor uyarı veriyor bunun sebebi ne olabilir sizce

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Üst atomizeri görmüyordur yada coil tam oturmamış olabilir.

 • Yeni başladım, al85 cihazım var. Günde 400 civarı puff sayısı normal mi, fazla mı. İdeali ne olmalı? Bir sigara 15 nefes olsa benim puff sayım 1,5 paket sigaraya tekabül ediyor ki o kadar sigara içmiyordum. Bunun zararı daha az ama puff sayısı fazla olunca aynı zararı almam sozkonusu olur mu. 20 ml 6 nikotinli likit 3 günde bitti

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Bunu bu şekilde hesaplayıp değerlendirmek pek doğru değil. Kullanım oranı çok fazla değil normal bir kullanım.Likit tüketimi cihaza ve kullanılan watt seviyesine göre çok yada az olarak tüketim söz konusudur. Net olarak zararsız olduğu doğrulanamasada sigara içindeki bilinmeyen bir çok kimyasal kadar zararlı madde olmadığını biliyoruz. Sigaraya oranla zararı daha az. İçim sıklığını azaltmak istiyorsanız nikotini oranını yükseltmelisiniz ki nikotin doyursun içme istediğinizi azaltsın.

 • Smok alien mod um var. Bugün coil değiştirdim kutudaki yedek coil i taktım. Takmadan önce coildeki her 4 yuvaya 2şer damla likit damlattım ve tank dolumundan sonra 15 dakika bekledim. 50 çekim yaptıktan sonra coilin dışardan görünen beyaz yerleri sararmaya başladı. Ohm ayarım 0. 150 , 50 watt soft çekimde kullanıyorum acaba sebebi nedir?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Coilin likitin rengini alması normal bir durumdur pamuk ıslandıkça temas ettiiği sıvının rengini alır.

 • E sigaraya yeni basladim ve eleaf melo 2 aldim cihazima ve kutunun icinden 2 coil ve atamizerin icinde bulunanla beraber 3 tane coil cikti icinde takili olanin uzerinde 0. 3 ohm ve 30-80 w yaziyor bunu sadece wattage modundami kullanabiliyoruz diger iki coilin uzerindede ti 0. 5 ve ni 0. 15 yaziyor bunlari tc modunda yani ti 0. 5 ohm coili tc ti modunda ni 0. 15 olani tc ni modudami sadece kullanabiliyoruz yani ss ve wattage modunda kullanamazmiyiz kullanirsak ne olur. Ni ve ti coiller kac derecede ayarlamam gerekior ve son olarak by passmodu nedir hangi coillerde kullanabilirim??

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Ni ve ti coilleri sadece kendi uygun modlarında kullanabilirsiniz aksi durumda çabuk yanacaktır , çalışmayacaktır yada verim alamayabilirsiniz.  Bypass modu sadece test amaçlıdır sarımlı coillerin ohm değerini ölçmek için kullanılır.

 • Smoke al85ten sonra alien kullanmaya başladım fakat 5 6 nefesten sonra ısınmaya başlıyor sizce normal midir cihazla alakalı bi sorun mudur?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Kullandığınız coil ve watt değeriyle alakalı bir durum olabilir.

 • Smok alien 220w kullanıyorum üzerinde gelen atomizeri kullanıyorum fakat çok çabuk ısındığından mıdır ses geliyor hırıldıyor oyle olması normal mi yoksa bi sıkıntımı var varsa ne yapmalıyım

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Merhaba, evet ateşleme esnasında ve sonrasında ses gelmesinin sebebi güçlü bir cihaz ve güçlü bir atomizer olmasından kaynaklıdır. 

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.