Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara ve Coil

Paket sigara kullanımı  sonucunda bireyler birden fazla sorun ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Paket sigara sürekli biten bir ürün olduğu için bireyler bu ürün için sürekli ve düzenli olarak harcama yapmaktadırlar. 
Paket sigara içinde 4000’e yakın sağlığa zararlı madde bulunmaktadır. Bireyler bu sağlığa zararlı maddeler ile bire bir temas halinde bile ciddi zararlar görecekken bu maddelerin bir araya gelmiş hali ile daha ciddi problemler yaşayacaklardır. Paket sigara kullanan insanlar erken yaşlanma vs gibi sorunlar ile karşı karşıya kalacaklardır. 

Paket sigara kullanımı sonucunda, günümüzde görülen hastalıklarda bir artış meydana gelmiştir. Artık her yaştan her kesimden insanın çeşit çeşit hastalığa yakalanması daha kolay bir hal almıştır. Bunun için birçok birey artık sigaradan uzaklaşma kararı almaktadır. Paket sigara gerek içinde ki maddelerin insan sağlığına verdiği zarardan gerekse maddi yükümlülüğünden dolayı insanların birtakım sıkıntılara girmesine sebep olmaktadır.
Uzun süre sigara kullanan bireyler sigaraya bağımlı hale gelmektedir. Sigaraya bağımlı hale gelen bireylerin sigaradan uzaklaşmaları daha çok zaman almaktadır. Hatta bazen bu durum imkansız olmaktadır. Günümüzde insanlar karşılaştıkları sağlık sorunlarının çözümü için uzmanlara başvurmaktadır. Uzmanlar yaptıkları araştırmalar sonucunda bu sağlık sorunlarının nedeninin sigara kullanmak olduğunu ve bu sorunların daha çok ilerlemeden durdurulması için bireylerin sigara kullanmayı bırakmaları gerektiğini belirtmektedir. Bireyler bu gibi uyarılardan sonra sigara kullanmayı bırakmak için piyasada bulunan birçok yönteme başvurmaktadırlar. Piyasada bulunan ve bireylerin ihtiyaçlarına tam anlamı ile cevap veren tek ürün elektronik sigaradır.

Resim

Uzun yıllardan beri yurt dışında satılan ve birçok insan tarafından kullanılan elektronik sigara kullanan her birey tarafından olumlu yorumlar almıştır. Elektronik sigaranın birçok insan tarafından olumlu yorumlar almasının sebebi ürünün tamamen bireylerin kullanma amaçlarına hitap etmesidir. Elektronik sigarayı bireyler hem sigara bağımlılığından kurtulmak için hem de sigaranın meydana getirdiği sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için kullanmaktadırlar. Elektronik sigara önceleri yurt dışında satıldığı için ülkemiz insanları tarafından çok fazla bilinmemekteydi fakat ülkemizde bazı insanlar tarafından kullanılmaya başladığı için ürün yavaş yavaş daha geniş bir tüketici kitlesine sahip olmaya başlamıştır.

Elektronik sigara geniş bir tüketici kitlesine sahip olmaya başlaması ile birlikte ülkemizde de satılmaya başlamıştır. Bununla birlikte birçok insan elektronik sigara kullanmaya başlamıştır. Elektronik sigara kullanılırken uyulması gereken birçok kural bulunmaktadır. Ürün teknolojik bir ürün olduğu için nasıl diğer teknolojik ürünlerde uyulması gereken bazı kurallar bulunmakta ise elektronik sigarada da aynı şekilde bazı kurallar bulunmaktadır. E sigara kullanılırken mutlaka likit kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde elektronik sigara eski işlevini yitirecek ve bozulacaktır. Eğer elektronik sigara kullanılırken likit kullanılmaz ise atomizer eskisi gibi duman çıkarmayacaktır. Bu gibi problemlerin önüne geçmek için siz tüketicilerin mutlaka elektronik sigara ile birlikte likit kullanması gerekmektedir.

Ayrıca elektronik sigarada hazır coil veya sarılmış coili günlük olacak şekilde rayon fiber veya japon pamuğunu değiştirmeniz gerekmektedir. Günlük olarak düzenli bir şekilde coilin temizlenmesi gerekmektedir. Bunun sebebi likit kullanımı sonucu oluşan likit kalıntılarının elektronik sigaraya zarar vermesini engellemektir. Elektronik sigarada ki pamuğun sık sık değiştirilmesi aynı zamanda elektronik sigara içimini daha sağlıklı bir hale getirecektir. Bunun için elektronik sigara coili günlük ve düzenli olarak temizlenmelidir.

Ek Resimler

Bu içerik 28.12.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 297 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça