Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigara Yasak mı ? Ülkelerdeki Yasal Durum

Yorumları oku (2)
Ülkelerdeki Mevcut Yasal Durum elektronik sigara teknolojisinin nispeten yeni olması, tütün yasaları ve tıbbi ilaç politikaları dolayısıyla, elektronik sigara ile ilgili yasal düzenlemeler çoğu ülkede henüz yeterli düzeyde değildir.

Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD eyaletlerinde farklı farklı yasal uygulamalar mevcuttur;

 Yasak uygulanan ülkelere örnek olarak Finlandiya verilebilir ki Finlandiya’da 1 Ocak 2012 tarihi itibariyle tütün yasağı yasasına e-sigara da dahil edilmiştir. Nikotin içermeyen formların ise satışı serbesttir.
 Almanya’da nikotin içeren e- sigara formlarının sağlık bakanınca sözel olarak yasaklanacağı dile getirilmiş olmasına karşın halen satış ve kullanımları serbesttir.
 İtalya’da 2012 tarihli yasayla e-sigara formlarının 16 yaş altı bireylere satışı yasaklanmıştır.
 İngiltere’de e-sigara reklamları, satışı ve kullanımı serbesttir. Ayrıca kamusal alanlarda da kullanılabilmektedir.
 ABD’de farklı eyaletlerde farklı uygulamalar mevcut olup bir kısmında yasaklama söz konusu olmazken New Hampshire, Arizona gibi bazı eyaletlerde küçüklere satışı yasaklanmıştır. New York eyaletinde ise küçüklere satış yasaklanırken kamusal alanlarda 100 feetlik alan içerisinde ve özel okulların kullanımı 2012 tarihi itibariyle yasaklanmıştır.

Ek Resimler

Bu içerik 13.10.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 7010 kez okundu.

Yorumlar (2)

  • Bence türkiyede yasal olmalı

  • Bence kişisel ve bilimsel araştırma verilerine dayanılarak sigaranın yerine konulsa içen ve tüketen biri olarak hem ekonomik hem de sağlık açısından,sigaradan daha az zararlı ve ucuz olduğu tabiidir. Bir içici olarak hem ekonomik hem çok zararsız.

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça