Yükleniyor..
Menü

Elektronik Sigarayla Sigara Nasıl bırakılır?

Birçok çeşitte bulunabilecek olan elektronik sigaralar, sigara bıraktırma konusunda oldukça etkili olmakta ve kısa süreli kullanımlar sonucunda bile sigaranın tamamen bırakılmasını sağlamaktadır. Sağlık açısından zararları kanıtlanan ve ölümcül hastalıklara yol açan sigara kesinlikle kullanılmamalı ve en kısa sürede bırakılmalıdır. Fakat piyasada bulunan birçok sigara bıraktırma ürünü gerektiği gibi sonuç vermemekte ve bir süre sonra ister istemez kişiler sigaraya tekrardan başlamaktadır.

Resim

Elektronik Sigarayı Diğer Sigara Bıraktırma Ürünlerinden Ayıran Özellikler

Sigaraya tekrar başlamanın en büyük nedeni de her sigara bıraktırma ürününün yeterli derecede psikolojik destek sağlamamasıdır. Sadece fizyolojik ihtiyaçları karşılayan bu sigara bıraktırma ürünleri hem kullanım açısından hem de kalite açısından elektronik sigaranın avantajları kadar yarar sağlayamamaktadır. Elektronik sigaralar kullanıldığı günden itibaren gerçek sigara içim hissiyatı vererek el alışkanlığı ve dudak tiryakiliği de dahil olmak üzere tüm psikolojik süreçleri en iyi şekilde atlatabimenizi sağlamaktadır.

Sinir sisteminin sigara içme isteğini anında karşılayan ve sigara içilmiş gibi hissetmenizi sağlayan elektronik sigara istenilen düzeylerde nikotin de salgılar ve bu nikotin sayesinde de vücudun istediği nikotin miktarı karşılamış olur. Bilindiği gibi sigara bağımlısı bir kişinin birden bire sigarayı bırakması çeşitli sağlık sorunlarına yol açacaktır. Bu yüzden de uzmanlar birden değil kademeli olarak sigaranın bırakılmasını tavsiye etmektedir. Elektronik sigara da kontrollü bir şekilde hem fizyolojik ihtiyacı hem de psikolojik ihtiyacı karşılayarak sigara bırakılmasını sağlamaktadır.

En Çok Kullanılan Elektronik Sigara Markaları

Elektronik sigaraların çok rağbet görmesi ve büyük bir kesim tarafından kullanılmasını fırsat bilenler ise yan sanayi ürünleri ve orijinal olmayan elektronik sigaraları piyasaya sürmüştür. Bu elektronik sigaralar ve likitleri sigara bırakma yerine sağlığınızda ciddi sorunlar meydana getirebilir. Çabuk bozulma, patlama yada e likitlerden dolayı zehirlenme gibi riskleri göze almak istemiyorsanız, orjinal ürün kullanımından taviz vermeyiniz. Gerçek markalarda ve orijinal elektronik sigaralar her zaman için en iyi sonucu verecektir. Orjinal ürünleri bakımlarını ve temizliklerini yaptıgınız sürece uzun aylar boyunca kullanabilir bu süreçte de sigaraya göre yüzde 95 daha az zararlı madde ile sağlıklı bir yaşama geçiş sağlarsınız.


İlginizi çekebilecek bir diğer yazımız "Nikotin Bağımlılığı Nedir Yan Etikleri ve Bırakma Semptomları" isimli makaleye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Ek Resimler

Bu içerik 05.05.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 3748 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça