Yükleniyor..
Menü

iQos Elektronik Sigara Nedir Nasıl Kullanılır Türkiye de Ne Zaman Satılacak

Yorumları oku (18)

Marlboro nın üreticisi Phillip Morris International, ın ürettiği tütün tabanlı buharlaştırıcı iqos elektronik sigara Dünyada ve Ülkemizde satışa sunuluyor. Cihazda tüp şeklinde tütün kapsüllerinin kullanılması ve fimanın tütünden vazgeçemeyeşi eksi olarak görünüyor.

Tütün devi tarafından 21 Kasım 2014 de Nagoya Japonyada bulunan fuarda tanıtılan cihaz ayrıca  İtalyada satışa sunulmuştu. Bu iki test pazarı, şirketin IQOS'u indirgenmiş riskli ürün piyasasında hali hazırda popüler olan elektronik sigara ile gerçekten rekabet edebilecek olup olmadıklarına dair bir fikir vermiştir. Phillip Morris CEO'su André Calantzopoulos, şirketin "yıllar boyu en büyük büyüme fırsatı" olduğuna inanıyor. Gümrük Mevzuatında Mart 2017 ortalarında yapılan değişiklik ile iQos eletkronik sigaranın resmi ithalatı Türkiye' ye serbest bırakılmış olup, cihaz yakında 2017 yılı içerisinde Türkiye piyasasında satışa sunulacaktır.

Resim


İlginizi çekebilecek bir diğer yazımız "E-Sigara ile iQos Arasındaki Benzerlikler ve Farklar?" isimli makaleye ulaşmak için buraya tıklayınız.IQOS
elektronik  sigara, ikinci nesil buharlaştırıcıya çok benziyor ancak işlevselliği açısından modern elektronik sigaralardan farklı durumdadır. Nikotin seviyesini ve aromasını kendiniz belirlediğiniz e-likit yerine, yüksek sıcaklıklarda ısıtılan ama yakılmayan küçük Marlboro sigarası şeklindeki gerçek tütün kullanılır. "HeatSticks" olarak adlandırılan minyatür sigaralar, IQOS elektronik ısıtma cihazına yerleştirilir ve Marlboro ismi yazılı olan filtre dışarıda bırakılır.

IQOS Sigara Türkiye from elektroniksigaravip.com.

 
Tütün sigarası normal şartlarda yakıldığında 800 dereceye ısı üretiyor, ancak IQOS tütünü 350 dereceye kadar ısıtıyor ve ağızınızda tütünden aromalı buhar çıkıyor.


Ancak tütün içerisindeki zararlı maddelerin pekçoğu yine iç organlarınıza nüfuz ediyor. Bunun yanında çok cılız duman ve aromayı his konusunda çok zayıf kalan ürün ayrıca sürekli çok cabuk tükenen maliyetli mini sigaraları olumsuz yönleri olarak göze çarpıyor.

Bir sonraki yazı, Apple Elektronik Sigara Üretecek Mi? Okumak İçin Tıklayınız

Resim

Ek Resimler

Bu içerik 16.03.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 5176 kez okundu.

Yorumlar (18)

 • Merhaba arkadaşlar bu cihaz rrp kategorisinde yanı riski azaltılmış ürün olarak geçer ve %90 sigara göre zararsız evet tütün var plastik sigarayı cihaza bastırırken destek amaçlı kullanmaya başlayın ağızda sigara sarılığı nefeste açılma hissedeceksiniz tabiki zararlı dediğim gibi riski azaltılmış ürün

 • Ya bende bişey sormak istiyorum bu elektronik sigaradan yabancı ülkede gördüm türkiyede olup olmadığını bilmiyorum varsada nerde bulabilirim makinesini değil sigara paketlerini yardımcı olursanız çok sevinirim sağolun?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Türkiye' de henüz satışı başlamadı teşekkür ederiz.

 • Pekı nerden temin edebiliriz paketleri yada türkiyede satışa ne zaman sunulacak bunun hakkında bi bilgi verebilirmisiniz acaba?

 • Elektronik Sigara VIP - Admin

  Şuan bu konuda net bir bilgi yok malesef internette araştırmanız lazım satanlar vardır muhakkak.

 • Bende 3 hafta kullandım, evet koku bırakmıyor normal sigara yı hiç aratmıyor fakat beni korkutan ve bırakmama sebeb olan bir yanı oldu ; bu cihazda kullanılan sigaranın içini görmek için kestim ve filtre kısmında plastik gbi bir şey var ve sigarayı içtikten sonra o plastikte erime ve yapışma oluyor yanı ısınıp yanan plastiğin de dumanı geliyor demekki ve bu bana daha zararlı olabileceğni düşündürdü. Birileri gerçekten bu sigaraları araştırıp detaylı bilgi vermediği sürece normal sigaraya devam edeceğim. :)

 • Senin söylediğin çok mantıklı geldi bana. Biz kesmeyi denemedik ama çakmak ile yakmaya çalıştık normal sigara gibi ama yanmadı. İçindeki maddenin ne olduğunu ne kadar zarar vermeğini bilmeden içmek normal sigara içmekten daha tehlikeli geliyor bana da.

 • Bende yorumunu ikuyunca fitrenin icini inceledim gercektende plastik birsey var ve isindigi belli sertlesiyor ucu. Acaba bu madde neye yariyor? Bir zarari varmi?

 • Selam arkadaslar,filtrenin icinde plastik tarzi dediginiz sey ne bileyim ben ne agacindan yapilan organik bir maddemis isiyi emsin diye

 • Arkadaslar tutunu turkiyede nereden bulabilirim?

 • Ya kolay gelsin sen kullanıyormusun bu cihazdan ben kullanıyorumda ufak bi sorun yaşadım soru soracaktım

 • Bende var 

 • Ben 1 yılı aşkın zamandır kullanıyorum. Hiç kokmuyor. Ağzınızda sigara tadı var ama kokusu yok. Tek dezavantajı her sigaradan sonra 5 dakika beklemek zorunda kalmak. Bence mükemmel bir ürün. Ama normal sigaranın üstüne bir tane yakarsanız hiç tadını alamıyorsunuz. Tavsiyem ilk denemenizi sabah günün ilk sigarası olarak denemeniz.

 • Türkiyede nasıl bulabiliriz?

 • Bu minik sigarayı bende aldım ama cihaz yok normal sigara gibi kullanılıyormu?

 • Merak ediyorum bu cihazla ilgilide sürekli sağlıksız yada iqos patladı haberleri yapılır mı? :))))

 • Patlasa da philip morris gibi bir firma hakkında kolay kolay kimse kötü reklam yapamaz.

 • Cihaz türkiye de satışa sunulduktan sonra izleyin haberleri, o elektronik sigara ya zararlı diyen satılmış doktolar iqos u nasıl övecekler, neden mi? Nedeni belli pmı, rant, tekel olma isteği vs. :) bu ürün sigaranın aynısıdır, tütün kullanılıyor en az sigara kadar zararlıdır.

 • Kağıdın filtrenin bir önemi yok yani. İyi madem. Herkes kafasına göre konuşsun.

 • Tütün kullanılıyor gerek yok ,sigaranın aynısı ve minik minik tütün sigaralarını ısıtıyor,onlar çok çabuk biter bence, ama çabalarını tebrik ederim ancak yine olmamış :)

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça