Yükleniyor..
Menü

Modern Sigara-Elektronik Sigara

Elektronik sigara içinde elektronik bir devre bulunduran, buhar üreterek kişiye duman çektiği hissini veren, tütünün zararlarından çekinen ve korkan insanları memnun etmek için çıkarılmış bir üründür. İçindeki buharda değişik maddeler bulunabilir(nikotin vs).Bu cihaz kimilerine göre zararlıdır kimilerine göre yararlıdır, şimdi bu cihazın yararlarını ve zararlarını birlikte inceleyelim.

            Elektronik sigara yararlıdır çünkü içinde tütün bulunmaz ve kullanan kişi tütünün zararlarını görmez. Bununla beraber çıkardığı buhar duman gibi olduğu için sigara içiyormuş hissine kapılan kişi zarar görmeden keyif alır.


            Bu cihazı kullanan kişiler kendisine zarar vermediği gibi çevresindeki pasif içicilere(eşi, çocukları, annesi, babası vb.) de zarar vermez. Kanser bilindiği üzere günümüzün çaresi bulunamayan en büyük hastalıklarından biridir. Sigara da kansere sebep olan maddelerin en başındadır. Bunun sebebi sigaranın içerisindeki kanserojen maddelerdir.

            Bu cihaz içerisinde kanserojen madde bulundurmadığı için kansere yakalanma riskinizi artırmaz. Sigara kişiye verdiği bütün bu zararların yanında çevreye de büyük zararlar vermektedir. Sigarayı içen kişiler kalan izmaritleri sokaklara atmakta ve sokaklar kirlenmektedir, oysa bu cihazı kullananlar bunu çevreye atamayacakları için çevre kirliliğine sebep olmayacaktır.

            Ayrıca yanan bir sigaranın çevreye atılması sonucunda çıkabilecek yangınlardan bugüne kadar ne ağaçlarımızı, ormanlarımızı kaybetmişizdir. Bu cihaz çıkabilecek herhangi bir yangına da sebep olmayacaktır.

 

            Elektronik sigara zararları aslında kalitesiz elektronik sigaralardan kaynaklanmaktadır.  Çünkü elektronik bir cihaz olduğu için ve bunu insanlar ürettiği için bazen yanlış tasarımlardan kullanan kişiler zarar görebilmektedir. İçerisine konulmaması gereken bir kimyasal konulduğunda özellikle rezistansı ısındığı zaman bozulan bir kimyasal (propilen glikol vb.) konulduğunda kişiye zarar verebilmektedir.

            İçerisindeki sensör ve atomizer yapı bozulabilmekte ve bu aşırı ısınmaya sebep olabilmektedir. Bu aşırı ısınma cihazı bozabilmekte ve kullanan kişiye maddi olarak zarar verebilmektedir. Sigara zararlıdır algısını empoze etmeye çalıştığımız modern dünyada bu cihaz bu algıyı yıkmaya, kişilere sigarayı bu yolla da olsa yeniden sevdirmeye, aynı şekilde çocuklar için cazip bir şey haline getirmeye sebep olabilir. Bu yüzden bu cihaz zararlıdır.

 

             Sonuç olarak, sigara zararlıdır ve elektronikte olsa bu değişmez. İnsanların kullanması için önerebileceğimiz bir cihaz değildir. İnsanları buna yönlendirmek yerine sigarayı hayatlarından tamamen çıkarmamız gerekmektedir. İnsanları sigaradan kurtarmaya çalışırken birde bu cihazın faydalarını anlatalım. 

Ek Resimler

Bu içerik 04.05.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 2844 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça