Yükleniyor..
Menü

Prof. Dr. Bülent Tutukuoğlu "Sağlık Bakanlığı elektronik sigarayı yasaklamamalı"

Yorumları oku (1)

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Sigarayı Bırakma Polikiliniği sorumlusu Prof. Dr. Bülent Tutkuoğlu, Sağlık Bakanlığı'nca elektronik sigara ve kartuşların yasaklanmasının doğru olmadığını belirterek "Sağlık Bakanlığı elektronik sigarayı yasaklamamalı. Sigarayı bırakmak isteyenlerde etkili bir yöntemdir. Ama bu sigaraların özendirilmesine izin vermemeli, reklamını yapmamalı ve denetlemelidir" açıklamasını yaptı. Yurttaşlar, elektronik sigara yasağının kişisel hak ve özgürlüklerin ihlali anlamına geldiğini söylediler.

Prof. Tutkuoğlu, elektronik sigara sayesinde birçok hastasının sigarayı bıraktığını belirterek, hastanın kendisinin elektronik sigara almasının yanlış olduğunu, bunun hekim kontrolünde yapılması gerektiğini söyledi. Tutkuoğlu, "Hekim kontrolünde başlayan elektronik sigara tedavisi 4 ile 5 ay sürüyor. Bu süre içerisinde sigaranın içerisindeki nikotin kartuşlarını yavaş yavaş azaltıyoruz" dedi.

kaynak: http://web.archive.org/web/20140206192433/http://www.haberinyeri.net/yasaklamak-dogru-degil-7987h.htm


İlginizi çekebilecek bir diğer yazımız "Hamile Kadınlar için Sigaranın Zararları | Hamilelikte Sigara Kullanımı" isimli makaleye ulaşmak için buraya tıklayınız.

Ek Resimler

Bu içerik 08.04.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 5960 kez okundu.

Yorumlar (1)

  • Çok doğru bir açıklama dürüst bilimcilerde mevcut bu ülkede

YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça