Yükleniyor..
Menü

Sigara Kullanımı

Sigara en yaygın olan zehirleyici maddelerden bir tanesidir. Üstelik sigara oldukça pahalı olduğu için insanları maddi olarak da çok etkilemektedir. Bu yüzden sigara kullanan insanlar hem maddi hem manevi olarak çok fazla etkilenmektedir. Öyle ki günümüzde en ucuz sigara fiyatı altı yedi lira civarındadır. Bu rakam oldukça yüksek bir meblağdır. Günde birden fazla paket içen insanlarda düşünülecek olursa kullanıcıların maddiyatlarını oldukça etkilemektedir. Üstelik sigara kullanım yaşı çok alt seviyelere inmiş ve kullanım yaşı sekiz ila on yaşlarına kadar düşmüştür. Üstelik sigara ileri seviye de bağımlılık yaptığı için insanların bırakması oldukça güç hale gelir. Hal böyle olunca yetkililer ve doktorlar sigaraya alternatif çözümler düşünmüşlerdir. Buna en güzel ve en iyi alternatif çözüm olarak elektronik sigara görülmüştür. Elektronik sigara hem normal sigaranın içerisinde bulunan nikotini insanlara vermektedir hem de normal sigaraya oranla oldukça ucuzdur. Bu durumda birçok insan normal sigarayı bırakmış ve elektronik sigaraya başlamıştır. Elektronik sigara sürekli olarak yenilenmek istemediğinden ucuzdur. Elektronik sigara cihazı sadece bir defaya mahsus olarak alınmakta ve içerisinde ki sıvı tüp değiştirilmektedir. Bütün bu nedenlerden dolayı insanlar elektronik sigarayı tercih etmektedir. Bu tercih oldukça doğru ve mantıklı bir tercihtir. Çünkü normal sigarayı kullanmak hem maddi hem de sağlık açısından oldukça zararlıdır. Elektronik sigara maddi olarak kullanıcıları oldukça rahatlatır.
Resim

Elektronik Sigara Nedir?

Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin bu isteklerini yerine getirmek için aşamalar şeklinde ilerlemeleri gerekir. Öncelikle içtikleri sigarayı azaltmaları ya da bu sigara yerine başka bir şey kullanmaları gerekir. Ancak bu sayede sigaradan kurtulmak söz konusu olabilir. Son dönemde sigarayı bırakmak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden biri de elektronik sigara olmuştur. Elektronik sigara normal sigaradan farklı olarak kanser yapan madde içermez. Bu nedenle normal sigaraya bakılarak çok daha az zararlıdır. Bu alanda sorun yaşamadan sigarayı bırakmak için elektronik sigara tercih edilebilir. Elektronik sigara birçok yönden diğerine göre daha avantajlıdır. Hem fiyat yönüyle hem de içerdiği maddeler yönüyle normal sigarayla kıyaslanamaz haldedir. Fiyat olarak paket sigarayla karşılaştırıldığında çok az bir miktara denk gelmektedir. Çünkü normal sigarayı sürekli olarak almak gerekmektedir. Oysaki elektronik sigarayı bir defaya mahsus olarak alırsınız ve sadece içerisinde ki tüpü değiştirme ihtiyacı hissedersiniz. Ayrıca herhangi bir pis kokusu olmadığı için her yerde rahatlıkla içilebilir. Normal sigara gibi duman çıkarmaz ve kötü kokulara neden olmaz. Bu sayede rahatlık kullanılır ve herhangi bir probleme neden olmaz.

Elektronik Sigara Fiyatları

Elektronik sigara da amaç insanların sigarayı yavaş yavaş bırakmalarını sağlamak olduğu için kar oranları oldukça düşüktür. Bu nedenle isteyen herkesin rahatlıkla alabilecekleri fiyatlardan satılmaktadır. Aksam olarak da çok pahalı bir aksama sahip olmayan elektronik sigara oldukça cazip bir fiyattadır. Elektronik sigara normal paket sigaraya oranla oldukça cüzi miktarda satılmaktadır. Çünkü paket sigaraya insanlar günde en az altı lira vermektedir. Bunun aylık ve yıllık miktarını hesap edince ortaya çok yüksek miktarda rakamlar ortaya çıkmaktadır. Oysaki elektronik sigara 100TL gibi oldukça cüzi miktarlardan satışa sunulmaktadır. Elektronik sigaralar da birçok marka tarafından üretilmektedir. Bu yüzden fiyatlar arasında çok bir oynama olmasa da küçük miktarlarda fark edebilir. Elektronik sigaranın içerisine yerleştirilen tüpün içerisinde ki sıvı kullanıcının isteğine bağlı olarak değiştirilebilmekte ve aroma eklenebilmektedir. Bu sayede hem içimi zevk vermekte hem de bağımlılıktan kurtarmaktadır. 

Ek Resimler

Bu içerik 19.12.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1787 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça