Yükleniyor..
Menü

Sigaranın Zararları

Sigaranın Zararları

Geçmişten günümüze en çok tercih edilen zararlı madde sigara olmuştur. Sigara hem sağlık açısından hem de maddi açıdan insana büyük zararlar verir. Günümüzde en ucuz sigara 6 liradır. Bunu aylık ya da yıllık olarak hesaplayacak olursak çok yüklü bir miktar çıkmaktadır. Sigara kullanıcılarının çoğu ellerindeki paranın yarısını sigaraya vermektedirler. Sigaranın bu maddi ağırlı beraberinde birçok sorun getirmektedir. Türkiye genelinde sigara kullanıcılarının çoğunluğu gençlerdir. Hatta sigara kullananların yaş ortalaması çocuk yaşlara kadar düşmüştür. Sigara sağlık açısından birçok hastalığı beraberinde getirir. Bu hastalıkların en başında akciğer kanseri gibi önemli hastalıklar gelir. Sigara içmek çevrenizdekilere de büyük zararlar verir. Sürekli sigara içilen bir ortamda durmak sizi pasif içici yapar. Sigaranın bu zararlarından korunmak ve sigarayı bırakabilmek için sizlere elektronik sigarayı tavsiye ediyoruz.

Elektronik Sigara

Elektronik sigara normal sigaranın yeni nesil versiyonudur. Elektronik sigara kullanıcılara aynı normal sigara gibi nikotin sağlar. Sigarayı bırakmak için üretilmiş bir cihazdır. Bu cihazın kullanımı çok kolaydır. Elektronik sigara normal sigaraya göre daha sağlıklı ve maddi yönden daha uygundur. Sizlerde sigara almaktan bıktıysanız ve maddi yönden sıkıntı çekiyorsanız elektronik sigara kullanabilirsiniz. Elektronik sigaranın da birçok çeşitleri vardır. Bu çeşitlere dayalı olarak fiyatları da değişim göstermektedir. Elektronik sigara fiyatları ortalama olarak 70 – 150 TL arasında değişmektedir. Elektronik sigara vücudunuzun nikotin ihtiyacını karşılarken sizlerin normal sigara alışkanlığından uzak tutar.
Resim

Elektronik Sigaranın Faydaları

Bu yeni nesil sigara olarak adlandırılan elektronik sigara normal sigara nispeten zararsızdır. Tamamen zararsız demek mümkün olmasa da faydaları da vardır. Bu faydalar sadece sağlık yönünden değil maddi faydaları da bulunmaktadır. Elektronik sigara fiyatlarına aylık ya da yıllık olarak bakılırsa normal sigaranın 4 de biri kadar bir ücret ortaya çıkar. Elektronik sigara sizlere faydalı olduğu gibi çevrenizdeki insanları da rahatsız etmez. Normal sigaradan duman çıkarken elektronik sigaradan sadece buhar çıkmaktadır ve bu buhar çevrenizdekilere zarar vermemektedir. Normal sigara gibi kanserojen madde içermez. Duman çıkartmadığı için karbonmonoksit ve 4000’e yakın zararlı maddeyi etrafa yaymaz. Dünya üzerinde her yıl onlarca yangın çıkmaktadır ve bu yangınların çoğunun sebebi sigara izmaritleridir. Normal sigaradaki gibi ateş ve köz olmadığı için yangın çıkarma gibi olumsuz bir etkisi yoktur.  Cepte taşınabilir özelliği ile sizlere kolaylık sağlar.

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara kullanımında en önemli şey kullandığınız dolum sıvılarıdır. Bu sıvıların doğru kullanılmaması ters sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu sıvıların orijinal olanlarını kullanmalısınız. Peki, orijinal olmadığını nasıl anlarız? Orijinal olmayan dolum sıvıları sade beyaz ve kalitesiz plastik kutularda bulunur. Şişeler üzerinde bandrol numarası bulunmaz. Sıvının mg seviyesini gösteren şemalar yoktur. Üretim ve son kullana tarihler bulunmaz. Orijinal dolum sıvısı yoğunken sahte dolum sıvıları daha akışkandır. Şişelerin kapak ağzında orijinal olduğunu simgeleyen plastik kilitler bulunmaz. Dolum sıvıları 10 ml ya da 20 ml olarak üretilir. Dolum sıvılarının alınırken bu gibi şeylere dikkat edilmesi gerekir. Dolum sıvılarına kısaca likit diyebiliriz. Bu likitleri seçerken dikkat edilmesi gereken 

Ek Resimler

Bu içerik 14.12.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 2244 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

Sosyal Medya

En Çok Satan Likitler

Popüler Modeller

elektronik sigara

Popüler Likitler

Atomizer Coil Yedek Parça